Pokazy garnków

W jednym z ostatnich reportaży Uwagi! zajmowaliśmy się problemem nieuczciwych firm sprzedaży bezpośredniej oraz osób, które wpadły w ich sidła. Zobacz cały reportaż Uwagi! >>>

Informowaliśmy o tym, że osoby namówione na zakupy podczas prezentacji, mogą uratować się przed gigantycznym zadłużeniem. Wystarczy tylko, że w ciągu czternastu dni wypowiedzą umowę podpisaną podczas pokazu i zwrócą towar.

- Zaraz po emisji programu rozdzwoniły się telefony. Większość osób, które proszą nas o pomoc to osoby, które złapały się na „prezenty”. Ludzie, którzy zobaczyli reportaż zdali sobie sprawę z tego, że zostali zrobieni w „bambuko” – mówi pan Kazimierz, współpracownik Fundacji Aktywizacji Seniorów Teraz (FAST).

W ten sposób udało się uratować przed niekorzystnymi umowami 166 osób i zwrócić towary o wartości 1,3 miliona złotych. Pan Kazimierz dodaje, że telefony dzwonią do dziś, więc liczba osób i kwota wzrosną.

„FAST” jest jedną z fundacji, do której w takiej sytuacji można zgłosić się po pomoc. W najbliższym czasie organizacja planuje również wydanie filmu instruktażowego, który ma pomóc seniorom ustrzec się przed nieuczciwymi praktykami.