16 grudnia 2017 / 11:10

Dom prosto z serca! Dziękujemy!

11-letni, niepełnosprawny Kacper Ziółkowski do niedawna żył z rodziną w przebudowanej stodole. Teraz w miejscu budynku stanął wreszcie prawdziwy dom. Kacper był bohaterem naszej zeszłorocznej akcji charytatywnej. Dziś dzięki pomocy Waszej i Fundacji TVN „nie jesteś sam” rodzina spędzi w prawdziwym domu swoje pierwsze święta Bożego Narodzenia.

Jeszcze kilka miesięcy temu pięcioosobowa rodzina żyła w przebudowanej przez ojca części stodoły, w której wygospodarowano pokój, kuchnię i łazienkę. Tylko ojciec chłopca pracuje, rodzina korzysta z zasiłków. O remoncie czy rozbudowie nie było mowy, bo większość pieniędzy pochłaniała rehabilitacja chłopca. Kacper z powodu porażenia dziecięcego ma trudności z chodzeniem.

Propozycja sfinansowania budowy nowego domu przez Fundację TVN "nie jesteś sam" była dla rodziny dużym zaskoczeniem.

- Nie mieliśmy w planie budowy od samego początku, od podstaw tego domu. Chcieliśmy pomóc naszemu podopiecznemu, który jest chory - mówi prezes Fundacji TVN "nie jesteś sam" Katarzyna Kolenda-Zaleska. - Pojechaliśmy na miejsce i zdecydowaliśmy, że tam nie ma co remontować, że te warunki były tak skrajne, że nas to przeraziło i niesamowicie dotknęło. Uznaliśmy, że trzeba tym ludziom zbudować ten dom od podstaw - relacjonuje.

Dzięki pomocy Fundacji TVN, prace na budowie ruszyły na początku lipca. Rodzina zdecydowała się na parterowy dom z użytkowym poddaszem. W sumie na 180 metrach jest sześć pokoi, kuchnia, dwie łazienki oraz pralnia i kotłownia.

Kacper Ziółkowski
KLIKNIJ, BY PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ ONLINE

Dziękujemy za wsparcie!

Ale tego domu nie byłoby, gdyby nie ogromne zaangażowanie widzów Uwagi! i wielu wysłanych przez Was smsów. W pomoc zaangażowała się także firma VELUX, która przekazała okna dachowe. Firma AGATA Meble wyposażyła natomiast pomieszczenia. W skręcaniu mebli pomagał sam Kacper!

- Lubię majsterkować, to moje życie – mówi podopieczny Fundacji TVN „nie jesteś sam” i dodaje: - Wiem, że to wszystko kosztuje i dlatego bardzo dziękuję Wam i wszystkim, którzy pomagają Fundacji.

My dołączamy się do podziękowań. Bez Was to by się po prostu nie udało!

Jak wygląda dom wybudowany wspólnymi siłami, dowiecie się w niedzielę 17 grudnia o 19:45 podczas specjalnego wydania Uwagi! Tym sposobem podsumujemy naszą tegoroczną akcję charytatywną na rzecz potrzebujących dzieci. Przygotowania do programu będziecie mogli śledzić na żywo o 19:00 na naszym profilu facebookowym.

Podopiecznych Fundacji TVN "nie jesteś sam" możesz cały czas wspierać wysyłając sms-y na numer 7126 o treści POMAGAM (1,23 z VAT) oraz dokonując wpłat online na stronie www.fundacja.tvn.pl

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Świetny chłopak! I cała rodzina. - Ktoś, kto nie wie jak to jest mieć dziecko niepełnosprawne- będzie bzdury wypisywał i będzie się kisił z zawiści.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   ~Gość

   wystarczy narodzić dzieci i oprócz 500+ nawet odma dadzą, a starzy ludzie ok. 60 zapieprzają do pracy aby mieć na chleb

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     ~Gość

     Zal

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       Pomoc | Zasady forum
       Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.