Koronawirus nie ustępuje. W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 337 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Podano również, że pięć osób zmarło. Jak skutecznie ochronić się przed zakażeniem?

- Osobiście wybieram maski. Jeśli ktoś nie może ich używać, lepiej żeby używał przyłbicy niż w ogóle nie zasłaniał twarzy – przekonuje Grzegorz Rączka z Centrum Nauki Kopernik.

Zobacz także: Maseczki zmniejszają ryzyko zakażenia o 65 procent

W dzisiejszym programie także o przedsiębiorcach z branży turystycznej i rozrywkowej, których firmy po kilku miesiącach zakazu prowadzenia działalności, stoją na skraju bankructwa.

- Nasza sytuacja jest dramatyczna. Minął miesiąc od naszego otwarcia i mamy ponad 80 proc. mniej klientów – opowiada Szymon Paprocki, dyrektor Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park w Bydgoszczy.

Przedsiębiorcy apelują o wsparcie finansowe i zdecydowali się również zaskarżyć Skarb Państwa. Do pozwu zbiorowego przyłączyło się ponad stu przedsiębiorców. Wnoszą o 160 mln złotych odszkodowania.

- Odszkodowań domagają się ci, którzy nie mogli skorzystać z dotychczasowej pomocy państwa, albo ta pomoc nie rekompensowała tych strat – dodaje mec. Jacek Dubois.

Zobacz także: Myślisz o zagranicznych wakacjach? Sprawdź, gdzie noszenie maseczek jest obowiązkowe!

W dzisiejszym wydaniu Uwaga! Koronawirus rozmawialiśmy z podróżnikiem i dziennikarzem Michałem Cessanisem.

Program Uwaga! Koronawirus można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku o 19: 25 i w weekendy o 19:20.

Więcej informacji na temat koronawirusa znajdziesz na stronie Zdrowie.tvn.pl >>>

Zdrowie.tvn.pl
Zdrowie.tvn.pl

Dodaj komentarz