Ewa Stradomska, nauczycielka, matka trojga dzieci, musi prowadzić lekcje w domu i jednocześnie zapewnić warunki do uczestnictwa w zajęciach swoim pociechom.

- Na tę chwilę mąż przywiózł dodatkowy komputer z pracy. W związku z tym posiłkujemy się dwoma. Natomiast wiadomo, że jeśli jeden syn zajmuje jeden komputer, drugi–drugi, to ja zostaję z niczym. Ewentualnie z telefonem.

- Największy problem jaki mamy, zarówno nauczyciele, jak i rodzice, to, to, że serwery zupełnie nie dają rady. Są materiały wysyłane w linkach i nie da rady ich otworzyć – mówi Stradomska.

W dzisiejszej Uwadze! Koronawirus pokazaliśmy także historię małego Sebastiana, któremu nasi widzowie pomagali zbierać pieniądze na skomplikowaną operację serca w Stanach Zjednoczonych. Niestety w związku z pandemią, Sebastian nie może wrócić do Polski.

- Sebastian szybciutko doszedł do siebie po tak ciężkiej operacji. Liczę bardzo na państwo polskie, że pomoże nam w tej sytuacji. Bardzo chcielibyśmy wrócić do Polski – mówi matka chłopca.

Polecamy cały program Uwaga! Koronawirus. Oglądajcie nas w najbliższą sobotę i niedzielę o 19:20.