Do tej pory największym problemem dla rodziców było zebranie ogromnej kwoty pieniędzy na leczenie ich dzieci. Teraz przeszkodą nie są pieniądze, a zamknięte granice.

Informacja o zawieszeniu lotów z Europy do Ameryki wstrząsnęła rodzicami Marianki. Dziewczynka od roku walczy ze złośliwym nowotworem mózgu.

- Nie możemy czekać, to nie jest operacja, którą można przełożyć. Mania ma dużą siłę i chęć życia. Dlatego dzisiaj jest z nami i walczy – mówi Kamil Furman, ojciec Marianny.

Jak poinformowało nas Ministerstwo Spraw Zagranicznych w tej nadzwyczajnej sytuacji troje małych pacjentów dostało zgodę na wylot do USA. Niestety, stan zdrowia Marianki nagle bardzo się pogorszył.

Zobacz też: Jak opiekować się osobą chorą na COVID-19?

W dzisiejszym programie Uwaga! Koronowirus pokazaliśmy także eksperyment, który w prosty sposób można wykonać w domu, by zobrazować dzieciom, jak ważne jest mycie rąk. Wystarczy talerz z wodą, w którym rozsypujemy (najlepiej użyć młynka) pieprz. Następnie w talerzu zanurzamy namydlony palec. Cząstki pieprzu same błyskawicznie uciekają.

Kolejna Uwaga! Koronawirus już jutro o 19:25.

Więcej informacji o koronawirusie znajdziecie na Zdrowie.tvn.pl >>>

Dodaj komentarz