-Zadzwoniła mama dzieciaczka, który uczęszcza do naszej placówki i poinformowała mnie, że cała rodzina została poddana testom i mają wynik pozytywny. Na kwarantannę zgłoszonych zostało 12 dzieci - mówi Anna Rafalak, kierowniczka żłobka nr 68 w Warszawie.

- Inspekcja sanitarna podjęła decyzję o zamknięciu tylko tej grupy, gdzie doszło do zakażenia COVID u dziecka - precyzuje Karolina Gałecka z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Taka decyzja oznacza, tylko częściowe zamknięcie placówki.

- Cały żłobek nie został zamknięty ponieważ panie nie mają ze sobą styczności. W częściach wspólnych poruszają się w maseczkach albo przyłbicach i zachowują między sobą dystans. Dzieci na placu zabaw również przebywają tylko w swoich grupach. Grupy nigdy się nie mieszają. Wiemy, że procedury są tak przygotowane, że jeżeli będziemy się do nich stosować, to bezpieczeństwo będzie na bardzo wysokim poziomie - dodaje Rafalak.

Zobacz także: Nowa mutacja koranawirusa jest bardziej zakaźna

W dzisiejszym programie rozmawialiśmy także o bezpieczeństwie na drogach. Nie wszyscy jeszcze wymienili opony na letnie. Niektóre samochody wymagają też innych działań.

Gościem w naszym mobilnym studiu był kierowca rajdowy Tomasz Kuchar.

Program Uwaga! Koronawirus można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku o 19:25 i w weekendy o 19:20.

Więcej informacji na temat koronawirusa znajdziesz na stronie Zdrowie.tvn.pl >>>

Zdrowie.tvn.pl
Zdrowie.tvn.pl

Dodaj komentarz