20 kwietnia 2017 / 18:32
Finał akcji ZAUWAŻENI

Finał akcji ZAUWAŻENI

Gala akcji ZAUWAŻENI. Nagrody trafiły do zwycięzców!

Akcję ZAUWAŻENI ogłosiliśmy w czerwcu 2016r. Wtedy też wystosowaliśmy do dyrekcji gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce list, w którym zapraszaliśmy młodzież do wzięcia udziału w konkursie "Ten chłopak. Ta dziewczyna". Konkurs wystartował z początkiem września wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Współpraca między pokoleniami

Uczniowie mieli do zrealizowania dziewięć zadań, po trzy w każdym miesiącu. Wśród nich były lekcje wychowawcze, spotkania z seniorami oraz stworzenie PODRĘCZNIKA SENIORA, czyli zbioru najistotniejszych informacji, których starsze osoby potrzebują. Uczestnicy konkursu opisywali swoje działania na specjalnie zaprojektowanej stronie internetowej www.zauwazeni.tvn.pl, towarzyszącej akcji i konkursowi.

Z wielką radością obserwowaliśmy zaangażowanie biorących udział w konkursie grup w międzypokoleniowe działania. Wzruszaliśmy się czytając publikowane historie. Podziwialiśmy pomysły i inicjatywę. Patrzyliśmy jak oba pokolenia stają się dla siebie ważne. Teraz przyszedł czas na podsumowanie akcji.

Nagrody

Nagrodę za najlepszą pracę literacką w konkursie "Ten chłopak. Ta dziewczyna" odebrała Luiza Halota z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Staszowie za pracę pt. "Młodość to nie tylko wiek, młodość to osobowość". W uzasadnieniu kapituły czytamy: "To wzruszające, bardzo dojrzałe i dopracowane technicznie przedstawienie osoby starszej w sytuacjach codziennych".

Nagrodę za fotoreportaż w konkursie otrzymała Natalia Wysocka z Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 18 w Mińsku Mazowieckim za pracę pt. "W moim ciele młody duch". Nagrodzona praca urzekła jurorów ciekawą fabułą i pomysłem na realizację.

Nagrodę za najlepszy film w konkursie "Ten chłopak. Ta dziewczyna" wywalczył natomiast Bartosz Makowski z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Jego produkcja nosi tytuł "Pamiątka".

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.