12 kwietnia 2017 / 14:48
Dr Bachański nie składa broni

Dr Bachański nie składa broni

Dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka potwierdziła wcześniejszą decyzję i na piśmie odmówiła Markowi Bachańskiemu pracy w poradni. Oznacza to, że w ogóle nie będzie mógł on leczyć dzieci. - Złożę u dyrekcji kolejne pismo. Podejmuję kolejną próbę pokojowego rozwiązania tej sprawy, ale jeśli to nie przyniesie skutku, nie wykluczam skierowania sprawy na drogę sądową - mówi nam doktor Bachański.

Neurolog został zwolniony z CZD półtora roku temu za to, że dzieci z lekooporną padaczką leczył za pomocą medycznej marihuany. Sąd uznał, że dyrekcja szpitala postąpiła bezprawnie i nakazał przywrócenie Marka Bachańskiego do pracy. Tak też się stało. Ale tylko formalnie - neurolog nie przyjmuje pacjentów. Zamiast tego został skierowany do poradni diagnostycznej, gdzie opisuje badania czynności mózgu EEG. - To sprzeczne z wyrokiem sądu. Ponownie złożę w tej sprawie pismo w dyrekcji - zapowiada lekarz. Neurolog nie wyklucza też skierowania sprawy do sądu.

Medyczna marihuana okazała się dla jego małych pacjentów zbawienna. Krzyś Schewe miał nawet 200 ataków padaczkowych dziennie. Po zastosowaniu terapii dr. Bachańskiego ich liczba zmalała do 50. - To skandal i marnotrawienie wielkiego talentu tego lekarza. Zaraz po Wielkanocy zorganizujemy kolejny protest w obronie naszego doktora - zapowiada mama Krzysia, Dorota Schewe.

Zobacz reportaż o doktorze Marku Bachańskim:

Dr Marek Bachański: Pacjenci potrzebują medycznej marihuany
Marek Bachański stracił pracę w Centrum Zdrowia Dziecka za to, że dzieci z lekooporną padaczką leczył marihuaną. Po półtora roku sąd uznał, że było to bezprawne i nakazał przywrócenie go do pracy. Co to oznacza? Czy doktor wróci do leczenia dzieci i będzie mógł stosować terapią z medyczną marihuaną?

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Za publiczne pieniądze dyrektorka CZD przegrywa procesy a do tego broni pacjentom dostępu do lekarza! to skandal i marnotrastwo. Jeśli to nie jest kryminał to co nim jest?????!!!!!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.