W poniedziałek w Uwadze! po Uwadze pokazaliśmy nagrania, jakie nasi dziennikarze zarejestrowali w Zgierzu za pomocą ukrytej kamery.

Po ujawnieniu tych faktów władze zarządziły ewakuację domu opieki. Niestety dla niektórych pomoc przyszła za późno. Zmarło sześć osób - jedna jeszcze w domu opieki, pięć pozostałych - już po przewiezieniu do szpitali.

Łódzka prokuratura prowadzi już śledztwo w sprawie śmierci podopiecznych ośrodka. - Zwłoki zostały zabezpieczone, planujemy sądowo-lekarskie sekcje - mówił w UWADZE! Krzysztof Kopania, rzecznik prokuratury okręgowej w Łodzi. Poinformował też, że w środę na miejscu pracował biegły, który stwierdził, że kolejne osoby powinny być hospitalizowane. - Trafiły do szpitala - mówił Kopania.

Wiadomo było od kilku tygodni

Jak dowiedział się dziennikarz UWAGI! Tomasz Patora, zawiadomienia o tym, że w domu opieki dzieje się źle, trafiały do urzędników już w lipcu. W rozmowie z reporterem potwierdził to Zbigniew Natkański, dyrektor biura wojewody łódzkiego. Dlaczego nie podjęte zostały skuteczne działania? Tego wyjaśnić ale nie potrafił.

Jaki finał będzie miała ta wyjątkowo szokująca sprawa? Jakimi skończy się wnioskami i wyrokami? O tym będziemy Państwa informować w kolejnych naszych programach.

Dodaj komentarz