Alicja Majewska urodziła się w Olbierzowicach, poczta Jurkowice, powiat Sandomierz. Dzieciństwo spędziła przy świetle lampy naftowej, bo prąd doprowadzono do wsi dopiero, gdy miała 11 lat. Do dziś wszyscy ją tam pamiętają i fetują.

- Już jako małe dziecko miała zdolności artystyczne – mówi Barbara Marcisz, przyjaciółka Alicji Majewskiej z lat dziecinnych. – Wszyscy wróżyli jej wielką karierę i tak się stało – została pierwszą damą polskiej piosenki.

Potem był Pruszków, tam liceum, nowe przyjaźnie, bo – jak mówi Alicja Majewska – w każdym etapie życia miała zawsze nowe serdeczne przyjaciółki. Z Pruszkowa Alicja Majewska przeniosła się do Warszawy, i tam zaczęła śpiewać w zespole wokalnym Partita.

- Pamiętam, usiadłem kiedyś na widowni Teatru Buffo – wspomina Włodzimierz Korcz, kompozytor. – Śpiewała Partita, trzy dziewczyny i trzech chłopców. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że mój wzrok przyciąga jedna dziewczyna z loczkami. Jej sposób poruszania się, patrzenia na publiczność, to było typowe dla solisty. Pomyślałem, że Ala to materiał na solistę.

Zaczęła się kariera solisty, a Włodzimierz Korcz stał się kompozytorem wielu wielkich przebojów Alicji Majewskiej i jej przyjacielem. Takie przeboje, jak ”Jeszcze się tam żagiel bieli”, ”Odkryjemy miłość nieznaną”, ”Być kobietą” nuciła cała Polska. Piosenkarka zdobywała nagrody na krajowych i międzynarodowych festiwalach, koncertowała na estradach Europy, Azji, Stanów Zjednoczonych, Kanady. Do dziś z Włodzimierzem Korczem dają aż do 100 koncertów rocznie.

- To taka indywidualność, która spokojnie może robić to, co robi i nigdy się nie znudzi – mówi Zbigniew Wodecki, piosenkarz i kompozytor.

Tych, którym niniejszy reportaż się spodobał, UWAGA! zaprasza za dwa tygodnie. Pokażemy, jak piosenki Alicji Majewskiej brzmią w zupełnie nowym wykonaniu, w nowoczesnym stylu. Jakim?