31 maja 2017 / 15:12
Akt oskarżenia w sprawie gwałtu na nastolatce

Akt oskarżenia w sprawie gwałtu na nastolatce

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi P. i Mirosławowi C., którzy zostali oskarżeni o gwałt na 17-latce.

Do zdarzenia doszło latem zeszłego roku. 17-letnia dziewczyna poznała starszego o dwadzieścia lat mężczyznę, jak się później okazało - jednego ze swoich oprawców. Bardzo jej imponował. Jeździł luksusowym autem, był wobec niej kulturalny i szarmancki.

Imponował jej

Kolegę, z którym później wspólnie zgwałcił nastolatkę, przedstawił jako swojego brata. Dziewczyna chętnie umówiła się z nim na kawę. Z własnej woli wsiadła do jego samochodu. Wtedy została zawieziona do Trękuska, do domu jednego z mężczyzn i tam, zdaniem prokuratury, wielokrotnie zgwałcona. Mężczyźni mieli ją bić i wyrywać jej włosy, a także podawać amfetaminę i kazać pić alkohol. W domu oprawcy spędziła ponad 20 godzin.

Kiedy dziewczyna długo nie wracała do domu, matka wiele razy próbowała się do niej dodzwonić. W końcu telefon 17-latki odebrał mężczyzna. Matka dziewczyny zagroziła, że zawiadomi policję, jeśli córka natychmiast nie wróci do domu. Po niedługim czasie mężczyzna odwiózł nastolatkę w okolice jej domu. Wcześniej pojechali do sklepu, gdzie kupili kosmetyki, którymi kazano jej zatuszować widoczne obrażenia. Zanim została wypuszczona, usłyszała, że jej rodzinie stanie się krzywda, jeśli komuś powie o tym co się stało.

"Nigdy nie widziałam jej w takim stanie"

- Kiedy ona wróciła do domu, ja jej nie poznałam. Ja nigdy nie widziałam jej w takim stanie, w jakim ją zobaczyłam wtedy. I mam nadzieję, że nie będę widziała – opowiadała reporterowi Uwagi! matka nastolatki. - Ona nie była w stanie nawet rozmawiać. Była tak wystraszona, tak trzęsąca się, że nie wiedziała, w którą stronę nawet ma patrzeć. Miała rozbiegany wzrok. Gdzieś coś puknęło, stuknęło - ona się wszystkiego bała. Usiadła skulona na łóżku, bujała się jak dziecko z chorobą sierocą i nie była w stanie powiedzieć nic.

Po zdarzeniu nastolatka spędziła dwa miesiące w szpitalu psychiatrycznym. Jej stan był tak zły, że lekarze uznali, że nie jest w stanie od razu zeznawać. Dopiero po pewnym czasie - podczas rozmowy w obecności psychologa - opowiedziała, co działo się w domu mężczyzny. Opis zdarzenia był tak drastyczny, że prokuratura odmawiała podawania szczegółów.

Sprawcy nie przyznają się

Obaj oskarżeni mają bogatą kryminalną kartotekę - przestępstwa, głównie przeciwko mieniu, m.in. kradzieże samochodów. Za brutalny gwałt, groźby, bicie i poniżanie, grozi im do piętnastu lat więzienia. Żaden z nich nie przyznaje się do winy.

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.