13 czerwca 2018 / 13:50
65 przestępstw i 35 pokrzywdzonych. Akt oskarżenia ws. "Krystka"

65 przestępstw i 35 pokrzywdzonych. Akt oskarżenia ws. "Krystka"

Krystianowi W. pseudonim „Krystek” zarzucono popełnienie 65 przestępstw, które dotyczą 35 pokrzywdzonych. Gotowy jest akt oskarżenia w głośnej sprawie łowców nastolatek z Pomorza.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zakończyła postępowanie przygotowawcze przeciwko Krystianowi W. i czterem innym osobom. Do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku skierowano już akt oskarżenia.

Krystianowi W. zarzucono popełnienie 65 przestępstw, które dotyczą 35 pokrzywdzonych oraz działań na szkodę banku, Skarbu Państwa i towarzystw ubezpieczeniowych.

40 zarzutów dotyczy przestępstw przeciwko wolności seksualnej. Pięć pokrzywdzonych nie miało ukończonych 15 lat, trzy pokrzywdzone były pełnoletnie. Pozostałe pokrzywdzone nie miały ukończonych 18 lat.

Zarzuty dotyczą przestępstw gwałtów oraz usiłowania gwałtów, usiłowania doprowadzenia pokrzywdzonych do obcowania płciowego oraz obcowania płciowego z małoletnimi pokrzywdzonymi, w tym poniżej 15 roku życia, nakłaniania małoletnich pokrzywdzonych do prostytucji oraz czerpania z tego procederu korzyści majątkowych.

Za gwałt oraz obcowanie z małoletnim poniżej 15 roku życia grozi od lat 2 do 12 pozbawienia wolności.

Sprawa Krystiana W. była tematem kilku głośnych reportaży Uwagi!

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.