Supermarket

Supermarket

Ochrona supermarketów bardzo często wymaga od nas abyśmy pozostawili nasze rzeczy - torby czy siatki w sklepowych przechowalniach. Okazuje się, że taki wymóg jest nadużyciem. Co więcej, gdy dojdzie do kradzieży sklep nie poczuwa się do odpowiedzialności. Klienci są wtedy informowani, ze swoje bagaże pozostawili w przechowalni na własną odpowiedzialność!

Dlaczego zabił matkę i siostrę?

Dlaczego zabił matkę i siostrę?

Z piątego piętra mężczyzna wyrzucił przez okno dwie kobiety - siostrę i matkę, po czym sam także wyskoczył. Wszyscy zginęli.

Brud na oddziale noworodków?

Brud na oddziale noworodków?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło do kilkunastu przypadków zgonów noworodków w szpitalach w całej Polsce. Wszystkie dzieci były zakażone bakterią klepsiella pneumoniae, nazywaną bakterią brudnych oddziałów.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Profesor tylko dla Polaków

Profesor tylko dla Polaków

Profesor Tadeusz K. od ponad trzydziestu lat jest wykładowcą Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Jest jednym z tych profesorów, których łatwo się nie zapomina. Podczas wykładów profesor często prezentował swój stosunek do osób narodowości żydowskiej i przedstawicieli innych ras. Z prowadzonych przez siebie zajęć wypraszał osoby o "niepolskim"wyglądzie.

Budowa za łapówkę

Budowa za łapówkę

Wracamy do sprawy korupcji w wydziale architektury Urzędu Miasta Krakowa. Po prowokacji reporterów UWAGI! i "Newsweeka" oraz ujawnieniu dowodów korupcji, w krakowskim Magistracie poleciały głowy - nie tylko szeregowych urzędników, ale także kilku dyrektorów.

Kuratorzy

Kuratorzy

Tylko w ciągu ostatnich miesięcy całym krajem wstrząsnęło kilka tragicznych historii z dziećmi w roli głównej. Policja odkrywała ciała zamordowanych przez rodziców noworodków, do szpitala trafiały skatowane, kilkumiesięczne dzieci. Te wszystkie sprawy łączyło jedno - rodziny, w których dochodziło do tych tragedii były wcześniej objęte nadzorem kuratorów.

Śmierć w Iraku

Śmierć w Iraku

O tym, że ten dzień może nadejść, wszyscy doskonale zdawaliśmy sobie sprawę. Mimo to nikt nie potrafił się na to przygotować. W Iraku zginął pierwszy polski żołnierz, 44-letni Major Hieronim Kupczyk. To był szok dla wszystkich, ale szczególnie dramatycznie przeżyli to stacjonujący w Iraku żołnierze i ich rodziny w Polsce. Od zeszłego czwartku nie mają już najmniejszych wątpliwości, że są w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Niebezpieczne wysypisko

Niebezpieczne wysypisko

Składowanie śmieci, zwłaszcza tych niebezpiecznych to doskonały interes. Wystarczy mieć koncesję na taką działalność i własną działkę.