Julia

Julia

Siedmiotygodniowa Julia, która trafiła kilkanaście dni temu do Centrum Zdrowia Dziecka nadal jest w stanie krytycznym. Dziewczynka ma poważne obrażenia głowy. Jej mózg nie funkcjonuje. Praktycznie dziecko nie żyje, nadal jest jednak podłączone do aparatury podtrzymującej funkcje życiowe.

Toruń

Toruń

Kilka tygodni temu szok wywołały zdjęcia z Torunia. Na amatorskiej taśmie video uczniowie zarejestrowali sceny znęcania się nad nauczycielem podczas lekcji w jednym z toruńskich techników.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Groźny lek

Groźny lek

Trądzik jest utrapieniem tysięcy młodych ludzi. Kuracji leczących trądzik jest bardzo wiele. Od 10 lat najcięższe objawy tej choroby leczy się syntetyczną witaminą A- lekiem o nazwie Roaccutane.

Łapówki

Łapówki

Ile kosztuje przychylność urzędników? W wydziale architektury Urzędu Miasta w Krakowie były to kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Płacić trzeba było np. za zgodę na przyłącza gazu, prądu i wody.

Przemoc w rodzinie

Przemoc w rodzinie

Z przemocą domową kojarzy się przede wszystkim przemoc fizyczna, ale to także agresja psychiczna i seksualna, o której ofiary często nie chcą mówić. Zanim ktoś im pomoże, mijają miesiące.

Areszt

Areszt

Ostatnio głośno komentowane były decyzje sądów o nie aresztowaniu bohaterów pierwszych stron gazet. Jak się okazuje sądy, które w poważnych sprawach nie są skłonne wsadzać za kratki podejrzanych o poważne przestępstwa, w innych zupełnie błahych sprawach wykazują nadspodziewaną gorliwość.

Bita kobieta

Bita kobieta

Do tej historii wracamy po kilku miesiącach. 9 lat pani Danuta temu wyszła za mąż za Andrzeja B. mężczyznę, z którym przyjaźniła się od lat. Gdy tylko zamieszkali razem, Andrzej B. zupełnie się zmienił. Niemal od pierwszego dnia bił ją i poniżał. Nie przestał nawet wtedy, gdy pani Danuta była w ciąży ani później, gdy urodziła się ich córeczka.