Misja w Indiach

Misja w Indiach

W zeszłym roku cały świat usłyszał o skromnym, polskim misjonarzu. Ojciec Marian Żelazek został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla za pomoc ludziom trędowatym w Indiach.

Święta w Niemczech

Święta w Niemczech

Wielu naszych rodaków spędza Święta Bożego Narodzenia poza granicami Polski. Łatwiejsze życie za granicą często nie rekompensuje tęsknoty za Polską.

Święta polityków

Święta polityków

Znamy ich z ekranów telewizorów, wywiadów, przemówień. Polscy politycy podobnie jak pozostali Polacy wpadli w wir świątecznych zakupów i przygotowują się do świąt.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Rodziny zastępcze

Rodziny zastępcze

Sąd rodzinny w Kwidzynie ustanawia rodziny zastępcze w sposób budzący wiele wątpliwości. Przyznaje dzieci ludziom, którzy nie powinni się nimi opiekować - na przykład recydywistom, czy też osobom, które nie mają środków i warunków do wychowania dzieci.

Kieszonkowcy

Kieszonkowcy

Kiedy robimy zakupy, w naszym pobliży kręcą się złodzieje. Tak naprawdę to nikt nie wie ilu jest kieszonkowców w Polsce. W samej tylko stolicy w autobusach, tramwajach, supermarketach i na bazarach każdego dnia grasuje ich od 250 do 300. Są bezkarni, bo nasze prawo jest zbyt łagodne, dzięki czemu nawet po złapaniu na gorącym uczynku wychodzą szybko na wolność. Kieszonkowych.

Przemoc w Domu Dziecka

Przemoc w Domu Dziecka

Jest taki dom w Gdańsku, w którym mieszkają dzieci, które każdego dnia boją się, że zostaną brutalnie pobite przez swoich rówieśników. Ci silniejsi pastwią się fizycznie nad słabszymi.

Bracia mordercy

Bracia mordercy

W lipcu w okolicach Zakopanego zaginęła Agata. Kilka miesięcy poszukiwań nie dało żadnych rezultatów. Kilka dni temu w okolicy Doliny Chochołowskiej o godzinie 3 nad ranem patrol straży granicznej natknął się na pozostawiony przy poboczu samochód. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co kierowca auta robił o tej porze w lesie. Przy samochodzie zatrzymano dwóch braci.

Notariusz

Notariusz

Błażej M. kupił mieszkanie, ale nigdy w nim nie zamieszkał. Od dwóch lat nie ma ani pieniędzy, ani mieszkania. Stało się tak, mimo tego, że posiada akt notarialny nabycia mieszkania. Niestety, notariusz, który go sporządzał nie dopełnił swoich obowiązków i nie zapobiegł oszustwu. Błażej M. postanowił szukać sprawiedliwości w sądzie.