Niebezpieczne taksówki

Niebezpieczne taksówki

Czy wracając wieczorem taksówką do domu możemy czuć się bezpieczni? Okazuje się, że nie zawsze. Wystarczy, że nie spodoba nam się wysokość rachunku, lub po prostu my nie spodobamy się kierowcy a możemy mieć spore kłopoty. W ostatnim czasie w Krakowie doszło do kilku taksówkarskich samosądów.

Śmierć policjanta

Śmierć policjanta

18 września, cztery lata temu. Niedaleko mostu w Gorzycach wyłowiono z Wisły zwłoki Gustawa Gębalskiego. Policjant zginął od strzału w głowę. Co dziwne, jego koledzy z komisariatu od razu przyjęli wersję śmierci samobójczej, mimo iż wiele śladów wskazywało na zabójstwo.

Rodzina zastępcza

Rodzina zastępcza

Ewa, Adam i Robert od wczesnego dzieciństwa przebywali w domu dziecka, czekając na nową rodzinę. Kiedy pojawili się chętni na utworzenie dla nich rodziny zastępczej, sąd przyznał im prawo do opieki nad dziećmi. Jednak rok temu okazało się, że rodzeństwo zamiast otrzymywać opiekę, samo musi opiekować się niepełnosprawną matką i pracować ponad siły.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Wolność za łapówkę

Wolność za łapówkę

Nie tak dawno dziennikarskie śledztwo reporterów "UWAGI!" ujawniło bulwersujący proceder w szpitalu w Ciborzu. Psychiatra za łapówki przetrzymywał na oddziale groźnych gangsterów, dzięki czemu nie trafiali oni do więzienia. Okazuje się, że w Polsce można uniknąć kary nawet za najcięższe przestępstwa. Kryminalisty nie są w stanie pogrążyć nawet niezbite dowody, jeśli kupi sobie zaświadczenie lekarskie. A lekarze te zaświadczenia, które są dla gangsterów przepustką na wolność, lekką ręką wypisują.

Skazana

Skazana

W wyniku wypadku samochodowego 17-letnia Anna trafiła do szpitala. Przeszła operacje obustronnej trepanacji czaszki. Zdarzenia nie pamięta – to wynik amnezji powypadkowej. Jej koleżanki i kolega zeznali, że to ona prowadziła samochód. Według policji miała wtedy 1,3 promila alkoholu we krwi. Sąd skazał ją na rok więzieni w zawieszeniu na 3 lata.

Adopcje

Adopcje

Okres świąteczno-noworoczny to czas wielu odwiedzin w domach dziecka. Dzieci dostają prezenty, które cieszą, ale nie mogą wynagrodzić im braku miłości bliskiej osoby. Jednak droga do nowej kochającej rodziny potrafi być bardzo długa i trudna.

Torzewski kontra Blue Cafe
Kulisy Sławy

Torzewski kontra Blue Cafe

Skandal w polskim show biznesie. Znany tenor Marek Torzewski oskarża zespół Blue Cafe o kradzież i oszustwo. Tenor uważa, że popularny i wielokrotnie nagradzany zespół bezprawnie wykorzystał jego głos i nazwisko na swojej ostatniej płycie.

Fundusz alimentacyjny

Fundusz alimentacyjny

Fundusz alimentacyjny jest jedyną szansą na przeżycie dla ponad pół miliona polskich dzieci.