Toruń

Toruń

Kilka tygodni temu szok wywołały zdjęcia z Torunia. Na amatorskiej taśmie video uczniowie zarejestrowali sceny znęcania się nad nauczycielem podczas lekcji w jednym z toruńskich techników.

Groźny lek

Groźny lek

Trądzik jest utrapieniem tysięcy młodych ludzi. Kuracji leczących trądzik jest bardzo wiele. Od 10 lat najcięższe objawy tej choroby leczy się syntetyczną witaminą A- lekiem o nazwie Roaccutane.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Łapówki

Łapówki

Ile kosztuje przychylność urzędników? W wydziale architektury Urzędu Miasta w Krakowie były to kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Płacić trzeba było np. za zgodę na przyłącza gazu, prądu i wody.

Przemoc w rodzinie

Przemoc w rodzinie

Z przemocą domową kojarzy się przede wszystkim przemoc fizyczna, ale to także agresja psychiczna i seksualna, o której ofiary często nie chcą mówić. Zanim ktoś im pomoże, mijają miesiące.

Areszt

Areszt

Ostatnio głośno komentowane były decyzje sądów o nie aresztowaniu bohaterów pierwszych stron gazet. Jak się okazuje sądy, które w poważnych sprawach nie są skłonne wsadzać za kratki podejrzanych o poważne przestępstwa, w innych zupełnie błahych sprawach wykazują nadspodziewaną gorliwość.

Bita kobieta

Bita kobieta

Do tej historii wracamy po kilku miesiącach. 9 lat pani Danuta temu wyszła za mąż za Andrzeja B. mężczyznę, z którym przyjaźniła się od lat. Gdy tylko zamieszkali razem, Andrzej B. zupełnie się zmienił. Niemal od pierwszego dnia bił ją i poniżał. Nie przestał nawet wtedy, gdy pani Danuta była w ciąży ani później, gdy urodziła się ich córeczka.

Służba zastępcza

Służba zastępcza

Około 11 tysięcy młodych mężczyzn, nie chce służyć w wojsku z powodów światopoglądowych. Teoretycznie mogliby - jak to się mówi - odpracować wojsko, tyle, że w praktyce tej pracy nie ma.