Zlikwidowali przedmiot sporu

Zlikwidowali przedmiot sporu

Na działce Pana Tadeusza stoi stacja TRAFO należąca do Lubelskiego Zakładu Energetycznego. Nasz widz postanowił dochodzić praw z tytułu użytkowania jego własności. Wymiana korespondencji z zakładem energetycznym trwa od wielu lat.

Gronkowiec na basenie

Gronkowiec na basenie

Czystość wody w basenach pływackich kontrolują lokalne stacje sanitarno-epidemiologiczne. Płocki SANEPID podczas kontroli czystości wody w jednym z basenów odkrył w nim bakterie gronkowca. Dyrektor Sanepidu czekał 5 dni zanim podjął decyzję o zamknięciu części basenu.

Handel kobietami

Handel kobietami

Upodlenie, bicie i gwałty - to tragiczny los tysięcy ukraińskich dziewczyn, które stały się ofiarami handlarzy kobietami. Gdy wyjeżdżały na zachód, myślały że spełniają się ich marzenia, jednak rzeczywistość szybko okazała się koszmarem. Opowiedzieć o tych tragicznych przeżyciach mogą nieliczne dziewczyny. Nieliczne, bo tylko garstce udaje się uciec od bezwzględnych handlarzy.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Narkotyki w szkołach

Narkotyki w szkołach

Ogromny stres, presja rodziców, nauczycieli, kolegów. Elitarne szkoły stały się sceną prawdziwego wyścigu szczurów, którego stawką jest zaledwie zdjęcie w gablocie i pochwała z ust nauczyciela. Jednak ten sukces jest często okupiony zbyt wysoką ceną.

Supermarket

Supermarket

Ochrona supermarketów bardzo często wymaga od nas abyśmy pozostawili nasze rzeczy - torby czy siatki w sklepowych przechowalniach. Okazuje się, że taki wymóg jest nadużyciem. Co więcej, gdy dojdzie do kradzieży sklep nie poczuwa się do odpowiedzialności. Klienci są wtedy informowani, ze swoje bagaże pozostawili w przechowalni na własną odpowiedzialność!

Dlaczego zabił matkę i siostrę?

Dlaczego zabił matkę i siostrę?

Z piątego piętra mężczyzna wyrzucił przez okno dwie kobiety - siostrę i matkę, po czym sam także wyskoczył. Wszyscy zginęli.

Brud na oddziale noworodków?

Brud na oddziale noworodków?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło do kilkunastu przypadków zgonów noworodków w szpitalach w całej Polsce. Wszystkie dzieci były zakażone bakterią klepsiella pneumoniae, nazywaną bakterią brudnych oddziałów.

Profesor tylko dla Polaków

Profesor tylko dla Polaków

Profesor Tadeusz K. od ponad trzydziestu lat jest wykładowcą Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Jest jednym z tych profesorów, których łatwo się nie zapomina. Podczas wykładów profesor często prezentował swój stosunek do osób narodowości żydowskiej i przedstawicieli innych ras. Z prowadzonych przez siebie zajęć wypraszał osoby o "niepolskim"wyglądzie.