Kieszonkowcy

Kieszonkowcy

Kiedy robimy zakupy, w naszym pobliży kręcą się złodzieje. Tak naprawdę to nikt nie wie ilu jest kieszonkowców w Polsce. W samej tylko stolicy w autobusach, tramwajach, supermarketach i na bazarach każdego dnia grasuje ich od 250 do 300. Są bezkarni, bo nasze prawo jest zbyt łagodne, dzięki czemu nawet po złapaniu na gorącym uczynku wychodzą szybko na wolność. Kieszonkowych.

Przemoc w Domu Dziecka

Przemoc w Domu Dziecka

Jest taki dom w Gdańsku, w którym mieszkają dzieci, które każdego dnia boją się, że zostaną brutalnie pobite przez swoich rówieśników. Ci silniejsi pastwią się fizycznie nad słabszymi.

Bracia mordercy

Bracia mordercy

W lipcu w okolicach Zakopanego zaginęła Agata. Kilka miesięcy poszukiwań nie dało żadnych rezultatów. Kilka dni temu w okolicy Doliny Chochołowskiej o godzinie 3 nad ranem patrol straży granicznej natknął się na pozostawiony przy poboczu samochód. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co kierowca auta robił o tej porze w lesie. Przy samochodzie zatrzymano dwóch braci.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Notariusz

Notariusz

Błażej M. kupił mieszkanie, ale nigdy w nim nie zamieszkał. Od dwóch lat nie ma ani pieniędzy, ani mieszkania. Stało się tak, mimo tego, że posiada akt notarialny nabycia mieszkania. Niestety, notariusz, który go sporządzał nie dopełnił swoich obowiązków i nie zapobiegł oszustwu. Błażej M. postanowił szukać sprawiedliwości w sądzie.

Białaczka

Białaczka

Ruszyła kolejna akcja charytatywna Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Jak co roku przed świętami zbieramy pieniądze dla najbardziej potrzebujących dzieci. Tym razem głównym bohaterem naszej zbiórki będzie 14-letnia Asia Zwiercan z Kościerzyny.

Prawa ojca

Prawa ojca

Rozwód rodziców zawsze jest tragedią dla dzieci. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy rodziców różni narodowość.

Dom opieki?

Dom opieki?

Do opieki nad starszymi osobami wystarczy zarejestrować działalność gospodarczą. Nikt nie sprawdza, czy pensjonariusze maja zapewniona opiekę medyczną, odpowiednie warunki i wyżywienie. Niestety policja i prokuratura nie reagują nawet wówczas, gdy sytuacja pensjonariuszy jest na prawdę dramatyczna.

Kamienica

Kamienica

Po upadku państwowych kopalń i hut pojawił się problem mieszkań pracowniczych. W większości to sami pracownicy, którzy dotąd zamieszkiwali lokale mogli je odkupić od zakładów za atrakcyjną cenę. Znalazła się jednak grupa ludzi, którzy wykorzystując swoje stanowiska postanowili na tym zarobić.