Morderstwo taksówkarza

Morderstwo taksówkarza

W Polsce coraz częściej dochodzi do ataków na taksówkarzy. Przestępcy zabijają ich dla pieniędzy, rzadziej samochodu. Ofiarami tego typu zbrodni są najczęściej taksówkarze z dużych miast.

Praca na czarno

Praca na czarno

Półtora miliona osób pracuje w Polsce na czarno. Takie są nieoficjalne szacunki. Oficjalnych statystyk dotyczących nielegalnego zatrudnienia w naszym kraju - nie ma. Oczywiście poza Polakami na czarno zatrudniają się najczęściej przybysze ze Wschodu - Ukraińcy i Białorusini, a także coraz częściej Wietnamczycy.

Pałac prezydencki

Pałac prezydencki

Czy trudno znaleźć się obok najważniejszych osób tego świata? Dziennikarz pisma „Daily Mirror” bez większych problemów zatrudnił się jako lokaj królowej brytyjskiej obnażając tym samym słabość służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo głowy państwa i jej gości. A w Polsce?

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Gwiazdy w internecie

Gwiazdy w internecie

Wpisując w wyszukiwarce internetowej nazwisko znanej osoby, ukaże nam się lista kilkudziesięciu tysięcy stron. Na niektórych z nich nie zobaczymy jednak żadnego zdjęcia znanej postaci. Zamiast nich pojawią się treści pornograficzne.

Niebezpieczne taksówki

Niebezpieczne taksówki

Czy wracając wieczorem taksówką do domu możemy czuć się bezpieczni? Okazuje się, że nie zawsze. Wystarczy, że nie spodoba nam się wysokość rachunku, lub po prostu my nie spodobamy się kierowcy a możemy mieć spore kłopoty. W ostatnim czasie w Krakowie doszło do kilku taksówkarskich samosądów.

Śmierć policjanta

Śmierć policjanta

18 września, cztery lata temu. Niedaleko mostu w Gorzycach wyłowiono z Wisły zwłoki Gustawa Gębalskiego. Policjant zginął od strzału w głowę. Co dziwne, jego koledzy z komisariatu od razu przyjęli wersję śmierci samobójczej, mimo iż wiele śladów wskazywało na zabójstwo.

Rodzina zastępcza

Rodzina zastępcza

Ewa, Adam i Robert od wczesnego dzieciństwa przebywali w domu dziecka, czekając na nową rodzinę. Kiedy pojawili się chętni na utworzenie dla nich rodziny zastępczej, sąd przyznał im prawo do opieki nad dziećmi. Jednak rok temu okazało się, że rodzeństwo zamiast otrzymywać opiekę, samo musi opiekować się niepełnosprawną matką i pracować ponad siły.

Wolność za łapówkę

Wolność za łapówkę

Nie tak dawno dziennikarskie śledztwo reporterów "UWAGI!" ujawniło bulwersujący proceder w szpitalu w Ciborzu. Psychiatra za łapówki przetrzymywał na oddziale groźnych gangsterów, dzięki czemu nie trafiali oni do więzienia. Okazuje się, że w Polsce można uniknąć kary nawet za najcięższe przestępstwa. Kryminalisty nie są w stanie pogrążyć nawet niezbite dowody, jeśli kupi sobie zaświadczenie lekarskie. A lekarze te zaświadczenia, które są dla gangsterów przepustką na wolność, lekką ręką wypisują.