Zagłodzone dziecko

Zagłodzone dziecko

W szpitalu w Jarosławiu zmarła półroczna Magda. Dziewczynka była ciężko chora, wycieńczona i zaniedbana. Choć dziecko umierało, co najmniej przez kilka tygodni, rodzice, kurator, pracownik socjalny, ani pielęgniarka środowiskowa nie zauważyli niczego niepokojącego.

Szantażowani księża

Szantażowani księża

Coraz częściej ofiarami szantażystów stają się księża. Zwykle przestępcy grożą duchownym, że ujawnią pikantne szczegóły z ich prywatnego życia. Rzadko, które przypadki szantażu wychodzą na jaw.

Zastrzelony chłopak

Zastrzelony chłopak

W drugi dzień świąt 14-letni Maciek z Jaworzna śmiertelnie postrzelił swojego o rok starszego przyjaciela. Pistolet, z którego padł śmiertelny strzał należał do ojca Maćka, członka sportowego klubu strzeleckiego. Chłopcy po kryjomu wynieśli broń z domu i strzelali z niego w lesie. Po zranieniu kolegi, Maciek pobiegł schować broń. Dopiero później poprosił o pomoc w pobliskim gospodarstwie.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Utopione dziecko

Utopione dziecko

Dla każdego normalnego człowieka zabójstwo niewinnego dziecka jest czymś niepojętym i napawa największą odrazą. Niestety w Polsce w ostatnim czasie doszło, do co najmniej kilkunastu takich makabrycznych zbrodni.

Pijana lekarka

Pijana lekarka

Kilka miesięcy temu zajmowaliśmy się sprawą lekarki krakowskiego pogotowia, która w jednym z podkrakowskich barów urządziła sobie pijacką libację z załogą karetki. Działo się to podczas dyżuru. Świadek zdarzenia zawiadomił policję i kierownika pogotowia. Wydaje się, że powinien zostać za to nagrodzony, bo uchronił ewentualnych pacjentów przed interwencją pijanej załogi ambulansu. Tymczasem sąd skazał go za zakłócanie pracy pogotowia.

Ochroniarze

Ochroniarze

Bardzo często ochroniarze sądzą, że ich uprawnienia są niczym nieograniczone. Klientowi jednego z radomskich supermarketów ochrona kazała się rozebrać niemalże do naga. Uznano go za złodzieja, ponieważ przyszedł do sklepu w ubraniu, które parę dni wcześniej tam właśnie kupił, a z którego nie zdjęto zabezpieczenia.

Żona policjanta

Żona policjanta

Czy samotna kobieta ma szanse w walce z byłym mężem – policjantem? Jak mówi pani Kinga jej życie i życie jej synów - sześcioletniego Karola i ośmioletniego Kacpra było koszmarem, pełnym przemocy, lęków i nieprzespanych nocy. Wszystko za sprawą szanowanego powszechnie policjanta Juliusza G., który swojej żonie i dzieciom stworzył prawdziwe piekło. Awantury, przemoc i znęcanie się nad żoną i dziećmi. Tak wyglądała domowa codzienność.

Pedofil na wolności

Pedofil na wolności

Artur R. przez 3 lata znęcał się nad swoją rodziną - bił i gwałcił konkubinę, pastwił się nad córką. Był wyjątkowo okrutny i bezwzględny. Dwa lata temu trafił za kratki, gdy jego konkubina ze złamaną ręką, kłutymi ranami brzucha i wstrząsem mózgu wylądowała w szpitalu. Dopiero wtedy okazało się, że ofiarą było także ich dziecko.