Groźna pralnia

Groźna pralnia

Od kilku lat w Lublinie trwa wojna na argumenty i opinie pomiędzy właścielem pralni chemicznej a ludźmi, którzy nad nią mieszkają. Ten pierwszy twierdzi, że pralnia działa zgodnie z prawem i spełnia wszelkie wymogi sanitarne.

Skazany ordynator

Skazany ordynator

Ordynator ze szpitala w Drezdenku został wyrokiem sądu skazany za doprowadzenie do nieumyślnej śmierci pacjenta. Lekarz podczas operacji wycięcia woreczka żółciowego poprzecinał przewody żółciowe, co spowodowało zgon.

Ścigać wszystkie przestępstwa

Ścigać wszystkie przestępstwa

Przestępczość w Nowym Jorku drastycznie spadła pod rządami burmistrza Gulianiego. Recepta na to była prosta – ścigać wszystkie, nawet najdrobniejsze przestępstwa.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Emigrujący lekarze

Emigrujący lekarze

W ciągu ostatnich trzech lat coraz więcej polskich lekarzy próbuje podjąć pracę za granicami Polski. W samej tylko Szwecji od 2000 roku kontrakty lekarskie podpisało 210 lekarzy. Chętnych było 3 tysiące. Nasi lekarze są pożądani w służbie zdrowia w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Skandynawii.

Pozwolili dziecku żyć w szopie

Pozwolili dziecku żyć w szopie

19 – letni Marcin mieszka w szopie. Od dziecka był dręczony i bity przez swojego ojca. Mimo, że ojciec mieszka w czteropokojowym mieszkaniu, synowi każe żyć w rozlatującej się ruderze. Skandaliczne w całej sprawie jest to, że rodzina od 10 lat znajduje się pod nadzorem kuratora.

Dzieci z Pakistanu

Dzieci z Pakistanu

Wraz z otwarciem się naszego kraju na świat przybyło małżeństw obywateli Polski z obywatelami innych narodowości. Niestety bardzo często nasi rodacy mają nikłą znajomość wyznania i kultury swoich partnerów. We wtorkowej „Uwadze” – historie dwóch Polek, które poślubiły mężczyzn z kręgu kultury arabskiej.

Medycyna sądowa

Medycyna sądowa

Ciało 23-letniego Daniela Szponarskiego znaleziono tuż obok wraku jego samochodu. Było powieszone i spalone. Marian Rajkowski zginął w tragicznym wypadku. Uderzył w niego jadący z naprzeciwka rozpędzony samochód. Sekcje zwłok Daniela Szponarskiego i Mariana Rajkowskiego przeprowadzono w zakładzie medycyny sądowej we Wrocławiu. Mimo, że zleciła je prokuratura, pracownicy zakładu od zrozpaczonych rodzin wyłudzili za nie pieniądze.

Tragiczna noc sylwestrowa

Tragiczna noc sylwestrowa

W sylwestrową noc 10-letnia Justyna wyszła ze swoim psem przed blok, w którym mieszkała. Jej rodzice bawili się w tym czasie w mieszkaniu, ale nie niepokoili się o córkę, bo towarzyszyła jej starsza o dwa lata koleżanka. W dodatku na ulicy pełno było jeszcze rozbawionych ludzi. Po chwili koleżanka Justyny z krzykiem przybiegła na górę, krzycząc, że ktoś porwał Justynę. Rodzice szybko wezwali policję.