Detektyw

Detektyw

Najpierw jest miłość, sielanka i wielkie obietnice. Potem okazuje się, że mąż chce wrócić do rodzinnego kraju. Przywiązanie do religijnej tradycji jest silniejsze od wcześniej składanych przyrzeczeń. Tak bardzo często wyglądają scenariusze małżeństw Polek z Muzułmanami. Wtedy zaczyna się prawdziwy dramat.

Dyrektorka i plagiat w dyplomie

Dyrektorka i plagiat w dyplomie

W czerwcu dyrektorka gimnazjum w Książkach przystąpiła do egzaminu na nauczyciela dyplomowanego. Zdanie egzaminu zapewniłoby jej awans zawodowy i lepsze wynagrodzenie. Przedstawioną na egzaminie dokumentację opisującą przebieg pracy zawodowej pani dyrektor uzupełniła dwoma artykułami. Komisja z toruńskiego kuratorium zorientowała się, że to nie ona jest ich autorką.

Morderca z Zakopanego

Morderca z Zakopanego

W sierpniu zeszłego roku w okolicach Zakopanego zaginęła 18-letnia Kasia. Policja podejrzewała najgorsze, gdyż wszystkie ślady prowadziły do Pawła H. - sprawcy czterech gwałtów. Niestety wkrótce sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Zatrzymany gwałciciel wskazał ukryte zwłoki dziewczyny. Sprawa wydawała się już zamknięta, gdy pojawił się kolejny, tajemniczy ślad. Ślad, który policjantom spędza sen z powiek.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Molestowany przez telefon

Molestowany przez telefon

Krzysztof ma 19 lat i jest uczniem liceum dla dorosłych w Białymstoku. Jakiś czas temu zaczął dostawać obsceniczne SMS-y.

Licytowany kościół

Licytowany kościół

Powracamy do tematu sprzedaży kościoła w Dalikowie. Cztery lata temu w parafii doszło do tragedii. 16-letnia dziewczyna została przygnieciona przez konar drzewa. Matka dziewczyny zażądała od kościoła odszkodowania.

W rocznicę "Magdalenki"

W rocznicę "Magdalenki"

Szturm policyjnych antyterrosytów na willę w Magdalence rozpoczął się w nocy 6 marca 2003 roku. Od wybuchu bomby i granatu zginęli dwaj policjanci, a piętnastu innych zostało rannych. Uczestnicy strzelaniny w Magdalence do dziś nie mogą zrozumieć, dlaczego ich koledzy musieli zginąć.

Samobójstwa wśród młodzieży

Samobójstwa wśród młodzieży

Samobójstwa to trzecia w kolejności przyczyna śmierci nastolatków. Z roku na rok liczba prób samobójczych wśród młodych ludzi dramatycznie rośnie. Najwięcej prób samobójczych jest wśród nastolatków, którzy skończyli 14 lat. Co roku notuje się nawet kilkaset przypadków.