Bestialska zbrodnia

Bestialska zbrodnia

Do bezstalskiego mordu doszło w Górze Kalwarii. 12- letnia Ania została spalona.

Tworzenie wizerunku

Tworzenie wizerunku

Ze znalezieniem pracy nie jest łatwo. Ponieważ konkurencja na rynku jest duża, modne stało się kreowanie własnego wizerunku. Jednak wyuczony sposób bycia nie wystarczy, aby dostać dobrą pracę.

500 wydanie UWAGI!

500 wydanie UWAGI!

Program „UWAGA!” obchodzi rocznicę 500 wydania. W tym czasie pokazaliśmy Państwu ponad 1000 reportaży. Ukazaliśmy wiele absurdów życia, tropiliśmy afery, piętnowaliśmy niekompetencje i brak dobrej woli urzędników. Pokazywaliśmy korupcję, udowadnialiśmy łamanie prawa. Wyciągaliśmy na światło dzienne lekarskie błędy. Swoimi reportażami bulwersowaliśmy, wzbudzaliśmy kontrowersje, poruszaliśmy i wzruszaliśmy. Zapraszamy na następne 500 programów.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Prostytucja

Prostytucja

Prostytucja w Polsce nie jest zabroniona, przestępstwem jest stręczycielstwo – to stwierdzenie powtarzane jest przez policjantów i prokuratorów, którzy najczęściej z marnym skutkiem zajmują się ściganiem nielegalnego sexbiznesu. A w Polsce ten biznes kwitnie i przynosi właścicielom domów publicznych gigantyczne, nieopodatkowane pieniądze.

Chciał latać jak Batman

Chciał latać jak Batman

Małe dzieci nie zawsze potrafią odróżnić świat realny od świata bajek i telewizji. Bezkrytycznie przyjmują to, co robią ich ulubieni animowani bohaterowie. Dla Szymona, który bardzo lubi oglądać filmy o Batmanie, Spidermanie, czy Agentkach, ta fascynacja skończyła się tragicznie.

Bursa szkolna demoralizuje

Bursa szkolna demoralizuje

W niewielkim Wągrowcu, gdzie jest kilka szkół średnich i filia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na uczniów i studentów czeka jedyny w mieście bursa. Choć to wbrew przepisom, dyrektor placówki pozwala mieszkać w niej także osobom niemającym nic wspólnego z edukacją.

Licytacja w szpitalu

Licytacja w szpitalu

O szpitalu Rydygiera we Wrocławiu pierwszy raz zrobiło się głośno rok temu, gdy na ulicę wyszły pielęgniarki. W akcie desperacji zrzekły się polskiego obywatelstwa i oddały swoje dowody osobiste. Wrocławska placówka wróciła na czołówki gazet. To pierwszy szpital, do którego wszedł komornik i ogłosił licytację sprzętu ratującego życie. Szpital Rydygiera jest zadłużony na 34 miliony złotych.

Narkotyki w dyskotece

Narkotyki w dyskotece

Czasy się zmieniają. Młodzieży na wsi nie wystarczają już potańcówki w remizie. Teraz wolny czas spędza się w dużych i nowoczesnych dyskotekach. Króluje w nich muzyka techno i związane z nią gadżety. Jednak wraz z tymi zmianami przyszłe też inne - dużo groźniejsze.