Walka o dzieci

Walka o dzieci

Sąd stoi na drodze do szczęścia czworga sierot.

Złodzieje samochodów

Złodzieje samochodów

W zeszłym roku łupem złodziei padło 54 tysiące aut. Coraz częściej przestępcy kontaktują się ze swoimi ofiarami i żądają za samochód okupu.

Szczęście wbrew prawu

Szczęście wbrew prawu

Od pół roku siedmioletnia Marcelina i jej babcia są skazane na tułaczkę i życie w ukryciu. Musiały uciekać, bo sąd uznał, iż dla dziewczynki dom dziecka jest lepszy od opieki dziadków – ludzi, dla których dziewczynka jest całym światem.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Posłowie na zakupach

Posłowie na zakupach

Już ruszyła wspólna akcja programu „UWAGA!” i „Super Expressu”. Przez 29 dni lutego Paweł Graś (PO) i Paweł Poncyljusz (PiS) będą poznawać smak prawdziwego życia za 500 złotych.

Dzieci zapracowane od małego

Dzieci zapracowane od małego

Od dzieci w wieku szkolnym dziś wymaga się nie tylko chodzenia na lekcje. W większości szkół podstawowych po lekcjach organizowane są dodatkowe zajęcia. Ma to wypełnić czas do momentu odebrania ze szkoły przez rodziców.

Służba Ratownicza

Służba Ratownicza

Polskie drogi należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie. Każdego roku ginie na nich kilka tysięcy osób. Ofiar mogłoby być mniej gdyby pomoc do poszkodowanych docierała szybko i była skuteczna. Miał temu służyć scentralizowany Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy.

Rację ma policjant czy bandyta?

Rację ma policjant czy bandyta?

Ryn. Noc sylwestrowa. Sierżant Symonowicz jest po służbie. Wraca z przyjęcia, na którym pił alkohol. Widzi dwóch mężczyzn. W jednym rozpoznaje poszukiwanego listem gończym bandytę.

Ładunki wybuchowe

Ładunki wybuchowe

W Polsce w zeszłym roku policyjni pirotechnicy rozbroili kilkadziesiąt ładunków wybuchowych. Tylko część bomb wykonano przy użyciu profesjonalnych materiałów. Większość była zrobiona chałupniczą metodą. Nasi reporterzy postanowili sprawdzić, czy łatwo jest dotrzeć do materiałów wybuchowych i instrukcji jak wykonać bombę.