Budowa za łapówkę

Budowa za łapówkę

Wracamy do sprawy korupcji w wydziale architektury Urzędu Miasta Krakowa. Po prowokacji reporterów UWAGI! i "Newsweeka" oraz ujawnieniu dowodów korupcji, w krakowskim Magistracie poleciały głowy - nie tylko szeregowych urzędników, ale także kilku dyrektorów.

Kuratorzy

Kuratorzy

Tylko w ciągu ostatnich miesięcy całym krajem wstrząsnęło kilka tragicznych historii z dziećmi w roli głównej. Policja odkrywała ciała zamordowanych przez rodziców noworodków, do szpitala trafiały skatowane, kilkumiesięczne dzieci. Te wszystkie sprawy łączyło jedno - rodziny, w których dochodziło do tych tragedii były wcześniej objęte nadzorem kuratorów.

Śmierć w Iraku

Śmierć w Iraku

O tym, że ten dzień może nadejść, wszyscy doskonale zdawaliśmy sobie sprawę. Mimo to nikt nie potrafił się na to przygotować. W Iraku zginął pierwszy polski żołnierz, 44-letni Major Hieronim Kupczyk. To był szok dla wszystkich, ale szczególnie dramatycznie przeżyli to stacjonujący w Iraku żołnierze i ich rodziny w Polsce. Od zeszłego czwartku nie mają już najmniejszych wątpliwości, że są w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Niebezpieczne wysypisko

Niebezpieczne wysypisko

Składowanie śmieci, zwłaszcza tych niebezpiecznych to doskonały interes. Wystarczy mieć koncesję na taką działalność i własną działkę.

Dyskoteka w kościele

Dyskoteka w kościele

Cztery lata temu na terenie parafii w Dalikowie doszło do wypadku. Szesnastoletnia dziewczyna została przygnieciona przez konar drzewa. Zmiażdżył jej rdzeń kręgowy. Matka dziewczyny zażądała od kościoła odszkodowania. Sąd zasądził sto tysięcy złotych rekompensaty za utratę zdrowia. Kościół nie zapłacił i teraz po czterech latach jego dług urósł do czterystu tysięcy.

Agnieszka Rylik
Kulisy Sławy

Agnieszka Rylik

Agnieszka Rylik jest mistrzynią świata w boksie zawodowym. Po ośmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją ścięgna Achilles wraca na ring, by bronić swojego tytułu.

Niesłusznie oskarżony

Niesłusznie oskarżony

Zeznania wielokrotnego recydywisty stały się dla sądu w Szczecinie podstawą do skazania człowieka na 15 lat więzienia.. Ogłaszając wyrok sąd przyznał, że dowody przeciwko skazanemu Rosjaninowi są bardzo ubogie.

Cmentarz

Cmentarz

Prawie 20 lat temu w Prawdziskach na Suwalszczyźnie. Policja podejrzewała, że została zamordowana przez męża. Tego jednak nigdy nie udało się udowodnić. Poszukiwania ciała nie dawały rezultatu. Matka kobiety nigdy jednak nie straciła nadziei na odnalezienie córki. W poszukiwaniach pomagało kilku jasnowidzów, którzy zapewniali kobietę, że ciała córki powinna szukać na pobliskim cmentarzu.