Handel kobietami

Handel kobietami

Upodlenie, bicie i gwałty - to tragiczny los tysięcy ukraińskich dziewczyn, które stały się ofiarami handlarzy kobietami. Gdy wyjeżdżały na zachód, myślały że spełniają się ich marzenia, jednak rzeczywistość szybko okazała się koszmarem. Opowiedzieć o tych tragicznych przeżyciach mogą nieliczne dziewczyny. Nieliczne, bo tylko garstce udaje się uciec od bezwzględnych handlarzy.

Narkotyki w szkołach

Narkotyki w szkołach

Ogromny stres, presja rodziców, nauczycieli, kolegów. Elitarne szkoły stały się sceną prawdziwego wyścigu szczurów, którego stawką jest zaledwie zdjęcie w gablocie i pochwała z ust nauczyciela. Jednak ten sukces jest często okupiony zbyt wysoką ceną.

Supermarket

Supermarket

Ochrona supermarketów bardzo często wymaga od nas abyśmy pozostawili nasze rzeczy - torby czy siatki w sklepowych przechowalniach. Okazuje się, że taki wymóg jest nadużyciem. Co więcej, gdy dojdzie do kradzieży sklep nie poczuwa się do odpowiedzialności. Klienci są wtedy informowani, ze swoje bagaże pozostawili w przechowalni na własną odpowiedzialność!

#tematdlauwagi

Masz temat dla UWAGI!? Chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami? Wystarczy, że do swoich publicznych wpisów w mediach społecznościowych dodasz nasz hashtag

Zobacz wpisy internautów
Dlaczego zabił matkę i siostrę?

Dlaczego zabił matkę i siostrę?

Z piątego piętra mężczyzna wyrzucił przez okno dwie kobiety - siostrę i matkę, po czym sam także wyskoczył. Wszyscy zginęli.

Brud na oddziale noworodków?

Brud na oddziale noworodków?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło do kilkunastu przypadków zgonów noworodków w szpitalach w całej Polsce. Wszystkie dzieci były zakażone bakterią klepsiella pneumoniae, nazywaną bakterią brudnych oddziałów.

Profesor tylko dla Polaków

Profesor tylko dla Polaków

Profesor Tadeusz K. od ponad trzydziestu lat jest wykładowcą Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Jest jednym z tych profesorów, których łatwo się nie zapomina. Podczas wykładów profesor często prezentował swój stosunek do osób narodowości żydowskiej i przedstawicieli innych ras. Z prowadzonych przez siebie zajęć wypraszał osoby o "niepolskim"wyglądzie.

Budowa za łapówkę

Budowa za łapówkę

Wracamy do sprawy korupcji w wydziale architektury Urzędu Miasta Krakowa. Po prowokacji reporterów UWAGI! i "Newsweeka" oraz ujawnieniu dowodów korupcji, w krakowskim Magistracie poleciały głowy - nie tylko szeregowych urzędników, ale także kilku dyrektorów.

Kuratorzy

Kuratorzy

Tylko w ciągu ostatnich miesięcy całym krajem wstrząsnęło kilka tragicznych historii z dziećmi w roli głównej. Policja odkrywała ciała zamordowanych przez rodziców noworodków, do szpitala trafiały skatowane, kilkumiesięczne dzieci. Te wszystkie sprawy łączyło jedno - rodziny, w których dochodziło do tych tragedii były wcześniej objęte nadzorem kuratorów.