4 października 2016 / 13:29

Reporter UWAGI! nominowany do MediaTorów

Sprawa Michała Kłysa i odszkodowania, które, mimo zasądzenia przez sąd, nie zostało wypłacone - to historia, za którą nominację do MediaTorów otrzymał dziennikarz UWAGI! Endy Gęsina-Torres.

MediaTory to nagrody przyznawane przez studentów dziennikarstwa z całej Polski. "Dzięki Plebiscytowi przyszli dziennikarze z całej Polski mają szansę nagrodzić tych ludzi mediów, którzy kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze - z punktu widzenia przyszłego redaktora - tory" - piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej.

Endy Gęsina-Torres nominowany został w kategorii "Reformator" (za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem) za cykl reportaży o Michale Kłysie - byłym młociarzu, który w wyniku wypadku na treningu został sparaliżowany. Chłopak - mimo prawomocnego orzeczenia sądu w tej sprawie -nigdy nie dostał odszkodowania od Warszawsko-Mazowieckiej Federacji Sportu. Dziennikarz UWAGI! o historii Michała Kłysa zrealizował nie tylko reportaże, ale też - aby nagłośnić sprawę - publicznie wystąpił na organizowanej przez miejskich urzędników imprezie.

"Za odważne przemówienie podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy i nagłośnienie walki o zasądzone odszkodowanie [...]. Za starania o należną sportowcowi pomoc" - piszą w uzasadnieniu nominacji organizatorzy konkursu.

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Czy coś się zmieniło w sytuacji tego chłopaka?

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   ~Gość

   Gratulacje dla dziennikarza!!! Brawo, trzeba odwagi by się w ten sposób zachować. Podli ludzie są i będą zawsze, trudno tylko uwierzyć, że to tzw. działacze sportowi. Panu Kłysowi życzę dużo wsparcia i powrotu do zdrowia.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     Pomoc | Zasady forum
     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.