Skrajne wyczerpanie i złamana łapa

„Nigdy nie zrozumiem takich ludzi! Jak można tak potraktować zwierzę, przecież to jest zwyrodnialstwo! Czym ten pies zasłużył na takie życie? Pies ma uczucia, kocha bardziej niż człowiek” - napisała na Facebooku internautka Angelika o krzywdzie, jaka działa się 14-letniej suce w Łodzi.

Sprawa Luny, tak bardzo Was poruszyła, że jej historię oznaczyliście hashtagiem #tematdlauwagi.

27-latka miała zajmować się Luną od listopada ubiegłego roku. Opiekę nad psem powierzyła jej matka, która wyjechała za granicę. O tym, że psu dzieje się krzywda, Animal Patrol powiadomili sąsiedzi kobiety.

- Pies był skrajnie wychudzony i wyczerpany. Wyglądał jak skóra i kości. Leżał skulony w wannie i zupełnie nie reagował na to, co dzieje się wokół – opisuje Cezary Grinberg z Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi i dodaje: – Zwierzę ledwo trzymało się na nogach. Dopiero po zabraniu go do weterynarza okazało się, że ma też złamaną łapkę. Nie była to świeża kontuzja, lecz efekt złego leczenia złamania w przeszłości.

Luna z Łodzi

Zarzuty i areszt dla opiekunki Luny

Opiekunka miała tłumaczyć zaniedbanie psa, złą sytuacją finansową i tym, że matka nie przesyłała jej pieniędzy na utrzymanie Luny.  Miała również przekonywać, że sukę do wanny wkładała tylko, gdy sprzątała mieszkanie. W czwartek prokuratura przedstawiła 27-latce zarzuty.

– Usłyszała zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Sąd zdecydował też o trzymiesięcznym areszcie – poinformował Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Opiekunce grozi kara nawet do pięciu lat więzienia. Podobny zarzut ma usłyszeć 28-letni partner kobiety, który również miał zajmować się czworonogiem.

Luna z Łodzi

Zwierzęta są jak ludzie! Czują!

Suczka Luna trafiła do łódzkiego schroniska ważąc 10 kg. To pies rasy amstaff, i jego prawidłowa waga to ok. 25 kg. Dodatkowo zdiagnozowano u niej także zapalenie płuc.

Ten materiał powstał specjalnie dla serwisu UWAGA.TVN.PL

Użyj hashtaga #tematdlauwagi w mediach społecznościowych, jeśli chcesz nas zainteresować jakąś sprawą. Wystarczy, że dodasz go w publicznym poście lub komentarzu pod istniejącym już wpisem. Monitorujemy sieć, by szybko reagować na Wasze zgłoszenia.

Wideo/zdjęcia: Animal Patrol Straż Miejska w Łodzi

Dodaj komentarz