Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Desperat - negocjacje
Desperat - negocjacje
Mężczyzna, który poczuł się oszukany przez biuro maklerskie, groził wysadzeniem banku w centrum Warszawy.
Azbest
Azbest
Szef firmy remontowej najpierw uciekał przed reporterem „Uwagi!”, a potem się na niego rzucił. Zdenerwowały go pytania dziennikarza o nieprawidłową wymianę eternitowych dachów.
Terror bombowy
Terror bombowy
Na proradzieckich poligonach bez trudu można zebrać mnóstwo materiałów wybuchowych, z którego nawet domową metodą da się zrobić bombę. Z takich zbiórek żyją biedni okoliczni mieszkańcy. Reporter UWAGI! Tymoteusz Drożdż bez problemu kupił porcję niebezpiecznych materiałów.
Poszukiwania Kai
Poszukiwania Kai
Moment spotkania 14-letniej Kai z matką. Przez kilka miesięcy reporter UWAGI! Maciej Kuciel szukał, także za granicą, nieletniej uciekinierki z domu. W akcję zaangażowała się min. telewizja holenderska. Kaję rozpoznała jedna z widzów UWAGI! – dzięki temu udało się odnaleźć dziewczynkę.
Korupcja w wydziale architektury
Korupcja w wydziale architektury
Dziennikarka TVN przekazuje łapówkę urzędniczce wydziału architektury krakowskiego urzędu miasta. Ujawniona przez Aleksandrę Tudykę afera wstrząsnęła magistratem. Dwie urzędniczki stanęły przed sądem i zostały skazane.
Gabinety martwych dusz
Gabinety martwych dusz
Zatrzymania krakowskich lekarzy, zamieszanych w aferę wyłudzania pieniędzy z kasy małopolskiego oddziału NFZ, nastąpiły wkrótce po przekazaniu przez reporterkę TVN Aleksandrę Tudykę i reportera Newsweek Polska Marka Kęskrawca wyników dziennikarskiego śledztwa ABW i CBŚ. Wkrótce okazało się, że w aferę byli zamieszani wysocy rangą urzędnicy oddziału NFZ w Krakowie. Za cykl reportaży oboje autorzy dostali pierwszą nagrodę w konkursie "Tylko ryba nie bierze" programu przeciw korupcji Fundacji Batorego.
Mafia paliwowa
Mafia paliwowa
Autorzy reportażu rozmawiają z jednym z tajnych informatorów na temat kulisów największej afery gospodarczej w niepodległej Polsce. Ponad rok pracy zaowocował cyklem reportaży, nagrodzonych najbardziej prestiżową krajową nagrodę dziennikarską Grand Press.
Prokurator
Prokurator
Prokurator Mirosław M. z Katowic nagrany ukrytą kamerą w momencie przyjmowania łapówki od kierowcy, któremu zatrzymano prawo jazdy. Nagranie pokazano w prokuraturze – stało się jednym z powodów zatrzymania Mirosława M. Za reportaż o przekupnym prokuratorze jego autor Jarosław Jabrzyk został nominowany do nagrody Grand Press, otrzymał też trzecią nagrodę w konkursie programu przeciw korupcji Fundacji Batorego.
Lotnisko
Lotnisko
Nasz reporter przeszedł przez biuro przepustek wojskowej części lotniska, nie zatrzymywany przez nikogo! Bramy strzegło trzech uzbrojonych żołnierzy i portier.
Prokuratura kwestionuje
Prokuratura kwestionuje
Grzegorz Kuczek, reporter „Uwagi!” realizował reportaż, który miał pokazać, jak łatwo można w Polsce kupić fałszywe dokumenty. Stosując prowokację dziennikarską, nabył dowód osobisty, a teraz ma odpowiedzieć za to przed sądem.
Dom opieki
Dom opieki
W jednym z państwowych domów pomocy społecznej w Warszawie chorzy na Alzhaimera przywiązywani są do łóżek i foteli. Personel domu pomocy nie widzi w tym nic złego.
Opiekunka
Opiekunka
Niania, która została przyłapana na biciu niemowlaka nie poniosła żadnych konsekwencji. Dla policji i prokuratury taśma z nagraniem nie była dowodem. Sprawę umorzono.
Nieprofesjonalne badania
Nieprofesjonalne badania
Firma z Gdańska organizuje płatne badania żył, które tylko z pozoru są profesjonalne. Przeprowadza je osoba, która nie jest lekarzem.
Stacja
Stacja
Dlaczego nie można zlikwidować stacji paliw w Czarnkowie, gdzie kierowcy nielegalnie tankują olej opałowy? Nieobliczalny szef stacji, zamiast odpowiedzieć na niewygodne pytania, zaatakował...
Tarkowska
Tarkowska
Poniżanie, zmuszanie do ciężkiej, często ponad siły, pracy - tak wygląda codzienność mieszkańców ośrodka dla bezdomnych w Otwocku.
Szkoła Sosnowiec2
Szkoła Sosnowiec2
– Won mi stąd! - krzyczała do reportera, synowa założyciela Wyższej Szkoły Ekologii w Sosnowcu. Szkołę założył przestępca, który obecnie odsiaduje wyrok za zlecenie pobicia.
Szkoła Sosnowiec1
Szkoła Sosnowiec1
Nadal nie wiadomo kim są wykładowcy w Wyższej Szkole Ekologii w Sosnowcu, którą założył przestępca. Kadry nie zna nawet MEN, który wydał pozwolenie na działalność WSE.
Świecące kurczaki
Świecące kurczaki
Ujawniamy kolejną bulwersującą historię z supermarketów. Tym razem w jednym z dużych sklepów klienci kupili kurczaki, które świeciły fosforyzująco na zielono!
Postawa Obywatelska
Postawa Obywatelska
Reporterka UWAGI! udając pijaną sprawdzała na ulicach miasta jak reagujemy na niecodzienne sytuacje. Okazało się, że postawa obywatelska to rzadkość.
Peciakowie
Peciakowie
Wiele tragedii widziałam i łez dzieci, ale to, co spadło na tę rodzinę po prostu mnie przerosło – mówi terapeutka z CZD, która leczy dwóch ciężko chorych braci.
Mięso reaktywacja
Mięso reaktywacja
Reporterzy "UWAGI!" zdobyli dowody na to, że w hipermarketach i sklepach masowo sprzedaje się przeterminowane oraz nieświeże mięsa i wędliny.
Bulwersujące zachowanie wychowawczyni z domu dziecka
Krzyk, wulgaryzmy, zastraszanie - na takie przykrości były narażone dzieci Domu Dziecka w Górcu pod Strzelinem. Bulwersujące jest to, że agresja spotykała dzieci ze strony wychowawczyni. Co było powodem tak niedopuszczalnych zachowań? Czy konsekwencje wobec nieodpowiedzialnej nauczycielki zostaną wyciągnięte?
wiecej »