Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45

Reportaże

Co wydarzyło się podczas tragicznej dla 18-latki nocy?
Ma dopiero 18 lat, a właśnie usłyszała zarzut zabójstwa. W tej sprawie wciąż najważniejsze pytania pozostają bez odpowiedzi: co wydarzyło się tamtej tragicznej nocy? Czy nastolatka broniła się przed gwałtem? Czy to była obrona konieczna?
wiecej »
Zabił ją, bo była z nim w ciąży?
17-letnia Małgorzata wyszła z domu popołudniu. Nie wróciła już na noc. Jej ciało znaleziono dwa dni później w lesie nieopodal domu. Do uduszenia dziewczyny przyznał się 16-letni Przemysław D. Małgorzata prawdopodobnie była z nim w ciąży. Jak wynika z relacji matki dziewczyny, powiedziała mu o tym dzień przed zaginięciem.
wiecej »
Uwaga+
Służby socjalne wykazały się brakiem profesjonalizmu i empatii ws. rodziny 16-latka, który popełnił samobójstwo w Centrum Interwencji Kryzysowej w Suwałkach - wynika z kontroli rzecznika praw dziecka. Zawiedli ludzie, nie przepisy - powiedział Marek Michalak.
wiecej »
Pomyłka czy zemsta?
Pomyłka czy zemsta?16 kwietnia 2014 19:50
Fatalna pomyłka, czy precyzyjnie zaplanowana zemsta? Kto i dlaczego oblał starszą kobietę żrącą substancją? Mimo że od tragedii na warszawskiej Pradze minęły dwa tygodnie, policja wciąż nie zatrzymały sprawcy tego brutalnego napadu
wiecej »
"Boję się tego mówić"
Uwaga+
"Boję się tego mówić"16 kwietnia 2014 19:50
- Jedyną osobą, którą podejrzewam, jest on. Boję się tego mówić, ale nie mogę dać się zastraszyć - mówi Magdalena Gerwatowska, sąsiadka kobiety oblanej żrącą substancją. Nasi reporterzy chcieli porozmawiać z Maciejem M.
wiecej »
Czy rodzice zagłodzili własnego syna?
Do szpitala w Nowej Rudzie matka przyniosła swojego 11-miesięcznego synka. Prosiła o pomoc. Kiedy lekarz zobaczył dziecko, nie wierzył własnym oczom. Wiktor ważył zaledwie pięć kilogramów. Chłopiec był skrajnie wycieńczony. Dlaczego rodzice dopuścili do takiego zaniedbania i tak późno zgłosili się do lekarza? Dlaczego nikt nie alarmował, że chłopcu dzieje się krzywda?
wiecej »
W jakim stanie jest dziś 11-miesięczny Wiktor?
Uwaga+
Dziecko przebywa w Krakowie, w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Czy przeżyje i wróci do zdrowia? O to pytaliśmy rzeczniczkę szpitala, panią Magdalenę Oberc.
wiecej »
Czy rodzicom Wiktora zostaną postawione zarzuty?
Uwaga+
- Jeżeli nabierzemy przekonania, że materiał dowodowy pozwala postawić rodzicom dziecka zarzuty, to będziemy mogli mówić o zarzucie polegającym na narażeniu tego chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia - mówi Ewa Ścierzyńska z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy podczas rozmowy z dziennikarzem UWAGI! Zobacz, co jeszcze powiedziała.
wiecej »
Rozmowa z prezesem sieci klubów gogo
Uwaga+
Jak Jan Szybawski, prezes sieci klubów Cocomo, godzi coniedzielne chodzenie na mszę z prowadzeniem klubów gogo? Ile zarabia on, a ile tencerki w klubach? Dlaczego był w więzieniu? Już teraz wywiad z prezesem sieci klubów Cocomo, a o g. 23.30 reportaż w Superwizjerze.
wiecej »
Osaczona przez męża
Osaczona przez męża14 kwietnia 2014 19:50
Pani Bogusława zawiadomiła ponad 10 instytucji prosząc o pomoc. Choć biurokratyczne procedury ruszyły i w papierach się zgadza, trudno mówić o skuteczności.
wiecej »
Kulisy Sławy Katarzyny Figury
Kulisy Sławy Katarzyny Figury13 kwietnia 2014 19:45
Chociaż ma trudny charakter i jest bardzo wymagająca, to wszyscy cenią ją za wrodzony talent i seksapil. W jej życiu było wiele wspaniałych ról, kilka skandali i dużo zakrętów. Kiedy zdecydowała się opowiedzieć o przemocy w swojej rodzinie, w mediach zawrzało. A ona zaczęła tym samym nowy etap w życiu.
wiecej »
Sąd pozbawił władzy rodzicielskiej ojca, bo ten jest niepełnosprawny
Czy z powodu niepełnosprawności można zostać pozbawionym praw rodzicielskich? Okazuje się, że tak. Kiedy Bartosz Smoczyński doznał ciężkiego wylewu, była żona odseparowała go od dziecka tłumacząc, że chłopiec nie jest gotowy na widok chorego ojca. Sąd również uznał, że mężczyzna jest zbyt chory, by decydować o życiu syna i odebrał mu władzę rodzicielską. Ojciec, wspierany przez bliskich, nie rezygnuje z walki o prawo do bycia rodzicem.
wiecej »