Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45

Reportaże

Kulisy Sławy Ani Starmach
Kulisy Sławy Ani Starmach27 lipca 2014 19:45
Od dziecka prymuska. Poukładana, zorganizowana, dobra uczennica. W przyszłości miała prowadzić galerię sztuki, której właścicielami są jej rodzice. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, Ania Starmach postanowiła zostać kucharką. A kiedy udowodniła, że potrafi gotować - stała się wschodzącą gwiazdą kulinarną.
wiecej »
Niebezpieczne konsekwencje fałszywego donosu
Gdyby sprawę badał dzielnicowy być może wszystko potoczyłoby się inaczej. Niestety gołosłownym doniesieniem zajęła się grupa funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego zajmująca się sprawami najcięższego kalibru.
wiecej »
Krzyki w domu dziecka
Krzyki w domu dziecka26 lipca 2014 19:45
Krzyki, wulgaryzmy, zastraszanie - na takie traktowanie były narażone dzieci z Domu Dziecka w Górcu pod Strzelinem. I to ze strony wychowawczyni. Co było powodem tak niedopuszczalnych zachowań? Czy konsekwencje wobec nieodpowiedzialnej opiekunki zostaną wyciągnięte?
wiecej »
Dopłaty za pobyt w szpitalu?
Dopłaty za pobyt w szpitalu?25 lipca 2014 19:50
Jak to możliwe, aby pacjenci kierowani do szpitala przez Narodowy Fundusz Zdrowia, musieli wnosić dodatkowe opłaty za pobyt w placówce? Czy wprowadzenie w regulaminie szpitala takich opłat jest zgodne z prawem?
wiecej »
Niebezpieczne konsekwencje fałszywego donosu
Gdyby sprawę badał dzielnicowy być może wszystko potoczyłoby się inaczej. Niestety gołosłownym doniesieniem zajęła się grupa funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego zajmująca się sprawami najcięższego kalibru.
wiecej »
"Nie chcę wyzdrowieć"
"Nie chcę wyzdrowieć"23 lipca 2014 19:50
Choroba Olgi zaczęła się 10 lat temu, gdy była jeszcze nastolatką. Chciała być szczupła jak jej koleżanki, ale odchudzanie nie wiadomo kiedy zamieniło się w anoreksję. Obecnie dziewczyna ma 21 lat i jest tak wyniszczona, że nie ma siły walczyć z chorobą. Na miejsce w szpitalu, gdzie leczy się anoreksję, czekać trzeba nawet trzy miesiące. Długo, biorąc pod uwagę fakt, że choroba często kończy się śmiercią.
wiecej »
Kto rządzi częstochowskim szpitalem?
Wszechmocny medyczny kartel ma większy wpływ na działanie Szpitala Wojewódzkiego w Częstochowie niż dyrektor placówki. Kto go założył? Dlaczego dba on głównie o interesy lekarzy? I dlaczego, póki co, jest nie do rozbicia?
wiecej »
Dramat mężczyzny zamkniętego w kobiecym ciele
Od 49 lat żyje w klatce, którą jest jego własne ciało. Jacek Grudkowski funkcjonuje i zachowuje się jak stuprocentowy mężczyzna, ale prawnie i biologicznie wciąż jest kobietą. Jego życie to pasmo walk o zrozumienie, akceptację i bycie w zgodzie z sobą. Takich osób, jak on, jest w Polsce dużo więcej. I choć ich sytuacja społeczna powoli się poprawia, to wciąż zmagają się z odrzuceniem przez rodzinę i przyjaciół, z nieprzychylnymi lekarzami i nieprzyjaznymi przepisami prawa.
wiecej »
Kulisy Sławy Waldemara Marszałka
Ogromna odwaga, talent sportowy i niezwykłe umiejętności techniczne. Na to, co kiedyś osiągnął w pojedynkę dziś pracują cale zespoły. 6-krotny mistrz świata, 27 razy stawał na podium na świecie i w Europie, 40 razy był mistrzem Polski w sportach motorowodnych.
wiecej »
Kornel Morawiecki – człowiek wolności
Założyciel Solidarności Walczącej i legenda podziemia w stanie wojennym. Ścigany przez bezpiekę, aż sześć lat ukrywał się przed aresztowaniem. W PRL-u walczył o obalenie komunizmu, ale nie został dopuszczony do obrad Okrągłego Stołu. Był i wciąż jest przeciwnikiem planu Balcerowicza. W UWADZE! - człowiek wolności - Kornel Morawiecki.
wiecej »
Absurdalna decyzja ZUS-u
Absurdalna decyzja ZUS-u18 lipca 2014 19:50
Czy można odmówić wypłaty odszkodowania za śmierć w wyniku wypadku a jednocześnie podnieść składkę ubezpieczenia za wypadek przy pracy? Okazuje się, że tak, przynajmniej w Częstochowie. Urzędnicy tamtejszego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odmówili żonie kierowcy MPK, napadniętego przez pasażera, wypłaty odszkodowania. Jednocześnie pracodawca zmarłego kierowcy musi płacić wyższe składki ubezpieczeniowe za wypadek przy pracy…
wiecej »
Kto jest winny śmierci Oli?
Kto jest winny śmierci Oli?28 lipca 2014 19:50
Ola miała 3 latka i 3 miesiące. Była uśmiechniętą, pełną życia dziewczynką. 4 lutego zmarła…pomimo tego, że trafiła pod opiekę lekarzy...
wiecej »
Ofiara stalkingu29 lipca 2014 19:50
wiecej »