Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45

Reportaże

Czy Kamil popełnił samobójstwo, bo bał się, że nie zda do następnej klasy?
Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i refleksji. Dlatego dziś UWAGA! wraca do sprawy samobójczej śmierci nastolatka z gimnazjum w podwarszawskich Duczkach. Czy zagrożony z kilku przedmiotów Kamil odebrał sobie życie bo stracił poczucie bezpieczeństwa? Jaki wpływ na to miało podejście nauczycieli do chłopca?
wiecej »
Dlaczego nikt nie zapobiegł tej tragedii?
Tragedia małej Nikoli rozpoczęła się niemal od razu po narodzinach. Gdy dziewczynka przyjechała do domu ze szpitala, matka zaczęła się nad nią znęcać. I robiła to codziennie do czasu, gdy na policję trafił sygnał o tym, co dzieje się w jej domu. Rodziców dziewczynki zatrzymano, a Nikola w ciężkim stanie trafiła na intensywną terapię szpitala w Legnicy. Jak dowiedzieli się reporterzy Uwagi! jeszcze będąc w szpitalu matka Nikoli zachowywała się w sposób, który zaniepokoił lekarzy. Inne instytucje nie uznały jednak sytuacji za alarmującą.
wiecej »
Po samobójstwie ucznia
Uwaga+
Po samobójstwie ucznia27 sierpnia 2014 14:23
Po kontrolach w sprawie samobójstwa ucznia - 15-letniego Kamila, wójt gminy Wołomin odwołał dyrektorkę szkoły w Duczkach.
wiecej »
Warto pomagać!
Warto pomagać!26 sierpnia 2014 19:50
Nasz program, od początku swojego istnienia, wspiera Fundację TVN "nie jesteś sam". Przedstawiamy podopiecznych fundacji, którzy mężnie starają się znosić trudy codzienności walki z chorobą. To dzięki szczodrości oraz empatii naszym widzów ich codzienność jest jasna i optymistyczna. Dziś w UWADZE! reportaż o trzech dzielnych kobietach z Trójmiasta, które pierwszy raz przedstawiliśmy Państwu trzy lata temu.
wiecej »
Czy uda się dojść do prawdy?
Czy uda się dojść do prawdy?25 sierpnia 2014 19:50
Takie sprawy niemal zawsze dzieją się za zamkniętymi szczelnie drzwiami. Nie ma świadków, nie ma śladów, nie ma dowodów. Zostaje słowo ofiary przeciwko słowu oskarżonego. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy ofiara ma inny kolor skóry. Co działo się za zamkniętymi drzwiami posiadłości pod Grójcem?
wiecej »
Kulisy Sławy zespołu Kombii
Kulisy Sławy zespołu Kombii24 sierpnia 2014 19:45
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk grają wspólnie od 40 lat, a Kombii - ich zespół, wciąż odnosi sukcesy. Ich twórczość budzi jednak skrajne emocje. Muzycy mają rzesze fanów, ale też wielu krytyków...
wiecej »
Sąsiad, który jest utrapieniem dla innych
Od blisko roku mieszkańcy komunalnego, starego bloku w Toruniu zmagają się z samotnie mieszkającym sąsiadem. Człowiek ten według relacji sąsiadów nie utrzymuje higieny osobistej, nie korzysta z toalety, a nieczystości wylewa przez okno. Wszyscy są bezradni.
wiecej »
Grubymi nićmi szyte mundury dla uczniów technikum
Do redakcji UWAGI! dotarł anonimowy list. Dotyczył jednej ze szkół średnich w Miliczu. Autorzy listu pisali o bezskutecznym szukaniu pomocy między innymi w prokuraturze i Ministerstwie Środowiska. Wreszcie, niezadowoleni z efektów o interwencję poprosili o pomoc naszą redakcję.
wiecej »
Czy zazdrość była motywem okrutnej zbrodni?
Makabryczna zbrodnia w Chmielowie koło Tarnobrzega. 46-letni Włoch najpierw poderżnął gardło swojej 32-letniej żonie, a następnie próbował popełnić samobójstwo. Zrobił to na oczach ich czteroletniego syna.
wiecej »
„Urząd zachował się bezdusznie”
Najpierw wielka osobista tragedia, potem zawodowe życie wali się w gruzy. Historia pana Adam, motorniczego z Wrocławia, pełna jest dramatycznych, smutnych doświadczeń. Jak trudno się w takich okolicznościach podnieść - zwłaszcza, gdy zamiast pomocnej dłoni wielu ludzi oferuję tylko bezduszność lub obojętność?
wiecej »
Uwaga+
Przed kilkoma tygodniami pokazaliśmy w UWADZE! reportaż o tym, jak Daniel Targosz, dyrektor Technikum Leśnego w Miliczu pozwala prowadzić swojej żonie na terenie szkoły szwalnię DANTAR, w której są szyte mundury sprzedawane uczniom szkoły. Po emisji materiału Ministerstwo Środowiska wysłało do szkoły kontrolę. Po jej przeprowadzeniu inspekcja zawnioskowała o podjęcie przez szkołę działań eliminujących sytuacje mogące rodzić wątpliwości etyczne lub mogące zawierać znamiona działania sprzecznego z interesem szkoły, w szczególności podjęcie działań mających na celu rozwiązanie umowy z firmą DANTAR.
wiecej »
Ściek z nieszczelnej kanalizacji30 sierpnia 2014 19:45
Salmonelloza, zakażenie rotawirusowe, ostra niewydolność układu pokarmowego - to tylko niektóre schorzenia dwóch rodzin z podkarpackich Młodowic. Ich przyczyną jest jezioro ludzkich odchodów, które od lat tworzy się tuż za ich domem. Ścieki wypływają z nieszczelnej kanalizacji sanitarnej, wybudowanej za pieniądze z Unii Europejskiej. Okazuje się, że ten budowlany bubel nie stanowi problemu dla urzędników gminnych.
wiecej »
Kulisy Sławy Anny Ibisz31 sierpnia 2014 19:45
wiecej »