Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Żywa kropla krwi
30 maja 2007 19:30
Wystarczy jedna kropla krwi pobrana z palca, by zdiagnozować stan zdrowia pacjenta, który z reguły okazuje się nienajlepszy. Wtedy do wyleczenia jest jedna droga – "ekskluzywny", niedostępny w aptekach preparat, który działa jak antybiotyk, ale nie wywołuje skutków ubocznych.
"Badanie Żywej Kropli Krwi" – pod taką nazwą prowadzi na Śląsku praktykę Henryk K. Lekarz, który po przejściu na emeryturę zajął się medycyną holistyczną, jak sam mówi. Do badania wystarczy nakłucie palca i pobranie drobinki krwi. Trafia ona pod mikroskop, a jej obraz pojawia się na ekranie komputera.

- Doktor zapewnił mnie, że z krwi zostaną wykryte wszystkie choroby – od alergii do nowotworu – mówi Justyna Stawicka, matka chorej na epilepsję 3,5-letniej Karolinki, którą podjął się leczyć dr K.

Doktor K. swoją metodę reklamuje w internecie. Nie ma problemu, by umówić się na badanie, a nawet zamówić wizytę w domu. Reporter UWAGI! incognito wybrał się do gabinetu dr. K. w jego domu w Pszczynie. Diagnoza obrazu krwi okazało się niepomyślna.

- W pana krwi są endobionty, pasożyty – mówi dr Henryk K. – Krew nie jest sterylna. Bakterie mogą przechodzić w korek, w grzyba, kopulować z innymi bakteriami. Skoro w jednej kropli krwi jest 5-7 endobiontów, to ile w całym organizmie, gdzie jest 4,5 do 5 litrów krwi.

O endobiontach nie słyszeli diagnostycy laboratoryjni ani lekarze. Zgodnie twierdzą – to fikcja, nic takiego nie istnieje. Badania krwi reportera UWAGI! przeprowadzone w jednym z laboratoriów wykazały, że odpowiada ona normom zdrowia. Tymczasem dr K. zdiagnozował złe trawienie białka, co powoduje niewłaściwe dostarczanie aminokwasów do wątroby.

- Mówimy, że jeśli ktoś ma takie włókna fibrynowe, to ma toksyczne jelito – stwierdził dr Henryk K.

Na schorzenia – najlepsze są leki, oferowane przez doktora. Specjalny preparat niszczy szkodliwe substancje w organizmie. Asystent doktora zachwala jego właściwości – to lek "ekskluzywny", niedostępny w aptekach, działający jak antybiotyk, niszczący gronkowce, paciorkowce, lamblie, ale nieobciążający narządów, tak jak antybiotyk.

Preparat okazał się być zwykłym suplementem diety – składał się z witamin i mikroelementów. W zalecanej przez dr K. kuracji rzeczniczka Głównego Inspektora Sanitarnego odnalazła też trzy preparaty niezarejestrowane przez GIS. Matka chorej Karolinki za wizytę lekarską oraz zaleconą miesięczną kurację sokiem, witaminizowanymi tabletkami i minerałami zapłaciła ponad 400 złotych.

- Zanim zaczęli badać, już wiedzieli, jakie będą leki – mówi Justyna Stawicka, matka Karolinki. – Kazali brać tylko te leki, inne odstawić.

Dr Henryk K., kiedy reporter UWAGI! przyszedł już oficjalnie, wyprosił go z gabinetu. Nazajutrz o rozmowę poprosił jednak jego asystent. Jak się okazało, "Badanie Żywej Kropli Krwi" wprowadziła na polski rynek prywatna firma, sprzedająca suplementy diety. Paramedyczne badanie ma sugerować ich lecznicze właściwości.

- To i śmieszne, i straszne, jest mi wstyd – mówi Maciej Hamankiewicz, prezes Śląskiej Izby Lekarskiej. – Fakt, że dopiero telewizja wychwyciła taki "przekręt", to porażka wymiaru sprawiedliwości, korporacji zawodowej, specjalistycznego nadzoru nad pracą lekarzy. Zrobimy wszystko, żeby uniemożliwić dalszy proceder temu lekarzowi.
Oceń artykuł
 
74%26%
 

Zobacz również

Kto rządzi częstochowskim szpitalem?
Wszechmocny medyczny kartel ma większy wpływ na działanie Szpitala Wojewódzkiego w Częstochowie niż dyrektor placówki. Kto go założył? Dlaczego dba on głównie o interesy lekarzy? I dlaczego, póki co, jest nie do rozbicia?
więcej »
Dramat mężczyzny zamkniętego w kobiecym ciele
Od 49 lat żyje w klatce, którą jest jego własne ciało. Jacek Grudkowski funkcjonuje i zachowuje się jak stuprocentowy mężczyzna, ale prawnie i biologicznie wciąż jest kobietą. Jego życie to pasmo walk o zrozumienie, akceptację i bycie w zgodzie z sobą. Takich osób, jak on, jest w Polsce dużo więcej. I choć ich sytuacja społeczna powoli się poprawia, to wciąż zmagają się z odrzuceniem przez rodzinę i przyjaciół, z nieprzychylnymi lekarzami i nieprzyjaznymi przepisami prawa.
więcej »
Kulisy Sławy Waldemara Marszałka
Ogromna odwaga, talent sportowy i niezwykłe umiejętności techniczne. Na to, co kiedyś osiągnął w pojedynkę dziś pracują cale zespoły. 6-krotny mistrz świata, 27 razy stawał na podium na świecie i w Europie, 40 razy był mistrzem Polski w sportach motorowodnych.
więcej »
Czy uda jej się wyjść z choroby?
Choroba Olgi zaczęła się 10 lat temu, gdy była jeszcze nastolatką. Chciała być szczupła jak jej koleżanki, ale odchudzanie, nie wiadomo kiedy, zamieniło się w anoreksję. Obecnie dziewczyna ma 21 lat i jest tak wyniszczona, że nie ma siły walczyć z chorobą.
wiecej »

Wyślij znajomemu

Polecana strona:http://uwaga.tvn.pl/9127,news,,zywa_kropla_krwi,reportaz.html

Napisz do redakcji

Dotyczy strony:http://uwaga.tvn.pl/9127,news,,zywa_kropla_krwi,reportaz.html