Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Dzień Dobry z Magdą Mołek
23 kwietnia 2006 19:30
Jej kariera zaczęła się od parzenia kawy w małej legnickiej stacji radiowej. Już dwa miesiące później wygrała konkurs na prezenterkę regionalnej stacji telewizyjnej, a wkrótce potem były ogólnopolskie stacje - RTL 7, Puls, Jedynka i w końcu TVN.
Swoje pierwsze doświadczenia w mediach Magda Mołek zdobywała zaraz po maturze w lokalnej, nieistniejącej już lokalnej stacji radiowej.

- Przychodziłam tu o 3 nad ranem, zaczynałam od posprzątania papierów po poprzednim dniu – wspomina Magda Mołek. -  O 6 wchodził na antenę pierwszy serwis informacyjny i do tej 6 trzeba było napisać nowe niusy z tego, co się wydarzyło w nocy i nad ranem. Trzeba było zaparzyć kawę dziennikarzom - serwisantom i czekać grzecznie na następne polecenia. Takie były moje początki.

Wytrzymała 2 miesiące i wtedy pojawiła się propozycja pracy w lokalnej telewizji.

- Na castingu pojawia się dziewczynka, która zaczynała 2 miesiące wcześniej i jeszcze nic nie osiągnęła – mówi Remik Maścianica, producent telewizyjny i kolega Magdy Mołek.

- Siadła przed kamerą, zaczęła czytać i wszystkim opadły szczęki, bo sprawiłaa wrażenie, jakby całe życie czytała Panoramę albo wiadomości telewizyjne. Dostała tę pracę natychmiast, była klasą samą dla siebie. Nikt jej nie dorównywał.

Kariera Magdy rozwijała się w zaskakującym tempie. Po doświadczeniach w Telewizji Dolnośląskiej postanowiła spróbować sił w stolicy. Długo jednak wahała się zanim zdecydowała o przeprowadzce do Warszawy.

- Miała chwile zwątpienia, mówiła „nie, nigdzie nie jadę, dajcie mi spokój” – wspomina Remik Maścianica. - Przekonywaliśmy ją jednak, żeby spróbowała. Bała się, ale się udało.

Magda Mołek pracowała w RTL 7 potem w telewizjach Puls, TVP 1 i wreszcie TVN.

Jej popularność sprawia, że nie ma dnia, by nie pisano o niej w gazetach. Niektóre z nich, niestety piszą nieprawdę. Ostatnio oznajmiono, że Magda Mołek została zwolniona z telewizji TVN.

- To informacja wyssana z palca – mówi Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. - Magda jest naszą czołową gwiazdą i ma długoletni, świetnie wynegocjowany kontrakt. Długo zabiegaliśmy o to, żeby weszła na pokład naszej stacji i dlaczego mielibyśmy ją zmieniać?

Popularność, zachwyt nad urodą, wszystko to znosi z trudem. Chroni prywatność i nie bywa na rautach i bankietach.

- Pamiętam, zaprosiłam ją na koncert i nie mogłyśmy sobie poradzić z chmarą reporterów, którzy byli tak strasznie natarczywi, że nie mogłyśmy zamienić ani słowa – mówi Aleksandra Wojciechowska, przyjaciółka Magdy Mołek. - I właśnie wtedy ona powiedziała „teraz widzisz, dlaczego nie wychodzę z domu”. I wtedy zrozumiałam, co ona może czuć w takich chwilach.

- W pewnym momencie bardzo zaczęło mi brakować anonimowości – mówi Magda Mołek. -  Tego, że ja będąc w miejscach publicznych nie mogę sobie pozwolić na jakiś najmniejszy błąd. Na przykład to, że pokazujemy się bez makijażu, czy w dresie nie jest odbierane zbyt dobrze przez ludzi, którzy nas widzą. Oni zakładają, że ten obrazek nasz z telewizji i rzeczywisty powinien być taki sam. To nie jest tak. My jesteśmy normalnymi osobami.

Czytaj również:

Kinga Rusin rozciąga dobę

Co dalej z Wiśniewskimi?

Symboliczna Trojanowska
Oceń artykuł
 
50%50%
 

Zobacz również

Zabił swoją dziewczynę i siebie?
24-letni Andrzej najpierw zabił nożem swoją 21-letnią dziewczynę, a następnie popełnił samobójstwo - to najbardziej prawdopodobna hipoteza tragedii, do której doszło w jednej z piwnic kamienicy, znajdującej się w centrum Krakowa. Para osierociła 15-miesięcznego syna. Naszej reporterce udało się porozmawiać z matką i siostrą mężczyzny. Czy coś zapowiadało tę tragedię?
więcej »
Dlaczego dzieci walczyły ze sobą bez kasków?
Podczas gali sztuk walki w Rawiczu dwójka 12-latków walczy bez kasków i ochraniaczy. Występ, który miał być tylko pokazem, wymyka się spod kontroli. Jeden z chłopców otrzymuje niebezpiecznie wyglądający cios, który powala go na deski. Na szczęście nic się nie stało. Rodzice, organizatorzy, trener - biją się teraz w piersi: już nigdy nie zezwolą, by dzieci wystąpiły bez kasków. Dlaczego jednak w ogóle do tego doszło?
więcej »
Ojciec oskarżony o pobicie bliźniąt
Ciężko pobity 3,5-miesięczny Denis walczy o życie w szpitalu w Katowicach. Lekarze utrzymują go w stanie śpiączki farmakologicznej. Jego siostra bliźniaczka Daria przebywa w szpitalu w Zabrzu. Jej stan jest lepszy niż brata, choć także ma siniaki na ciele. Daria i Denis trafili do szpitali po tym, gdy lekarze z osiedlowej poradni stwierdzili, że chłopiec był maltretowany.
więcej »
„Stworzę sobie nowy świat”
„Stworzę sobie nowy świat”2 sierpnia 2014 19:45
Była rehabilitantką. Miała pracować dla najbardziej znanej polskiej trenerki fitnessu, Ewy Chodakowskiej. Niestety, tragiczny wypadek przerwał jej karierę. Rok temu na Beatę Jałochę spadł samobójca. Kobieta ma przerwany rdzeń kręgowy, mimo to ciężko pracuje, by rozpocząć życie od nowa i udowadnia, że dla osób na wózku nie ma rzeczy niemożliwych.
wiecej »

Wyślij znajomemu

Polecana strona:http://uwaga.tvn.pl/8538,news,1,dzien_dobry_z_magda_molek,reportaz.html

Napisz do redakcji

Dotyczy strony:http://uwaga.tvn.pl/8538,news,1,dzien_dobry_z_magda_molek,reportaz.html