Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Przemoc w rodzinie
2 listopada 2003 19:45
Z przemocą domową kojarzy się przede wszystkim przemoc fizyczna, ale to także agresja psychiczna i seksualna, o której ofiary często nie chcą mówić. Zanim ktoś im pomoże, mijają miesiące.
Najczęściej o ich tragedii dowiadujemy się dopiero, gdy trafiają do szpitali. Rany po biciu szybko się goją, ale urazy psychiczne pozostają na zawsze. Aż 90 procent ofiar przemocy w polskich rodzinach to kobiety. Najczęściej agresja przechodzi także na dzieci. Dotyczy to także przemocy seksualnej. Odejście z domu, porzucenie męża i rozpoczęcie nowego życia nie jest łatwe. Dlatego kobiety - ofiary przestępstw - często zwlekają z podjęciem tej ostatecznej decyzji.
Oceń artykuł
 
100%0%
 

Zobacz również

Dopłaty za pobyt w szpitalu?
Dopłaty za pobyt w szpitalu?25 lipca 2014 19:50
Jak to możliwe, aby pacjenci kierowani do szpitala przez Narodowy Fundusz Zdrowia, musieli wnosić dodatkowe opłaty za pobyt w placówce? Czy wprowadzenie w regulaminie szpitala takich opłat jest zgodne z prawem?
więcej »
Niebezpieczne konsekwencje fałszywego donosu
Gdyby sprawę badał dzielnicowy być może wszystko potoczyłoby się inaczej. Niestety gołosłownym doniesieniem zajęła się grupa funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego zajmująca się sprawami najcięższego kalibru.
więcej »
"Nie chcę wyzdrowieć"
"Nie chcę wyzdrowieć"23 lipca 2014 19:50
Choroba Olgi zaczęła się 10 lat temu, gdy była jeszcze nastolatką. Chciała być szczupła jak jej koleżanki, ale odchudzanie nie wiadomo kiedy zamieniło się w anoreksję. Obecnie dziewczyna ma 21 lat i jest tak wyniszczona, że nie ma siły walczyć z chorobą. Na miejsce w szpitalu, gdzie leczy się anoreksję, czekać trzeba nawet trzy miesiące. Długo, biorąc pod uwagę fakt, że choroba często kończy się śmiercią.
więcej »
Bulwersujące zachowanie wychowawczyni z domu dziecka
Krzyk, wulgaryzmy, zastraszanie - na takie przykrości były narażone dzieci Domu Dziecka w Górcu pod Strzelinem. Bulwersujące jest to, że agresja spotykała dzieci ze strony wychowawczyni. Co było powodem tak niedopuszczalnych zachowań? Czy konsekwencje wobec nieodpowiedzialnej nauczycielki zostaną wyciągnięte?
wiecej »

Wyślij znajomemu

Polecana strona:http://uwaga.tvn.pl/6941,news,,przemoc_w_rodzinie,reportaz.html

Napisz do redakcji

Dotyczy strony:http://uwaga.tvn.pl/6941,news,,przemoc_w_rodzinie,reportaz.html