Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Przemoc w rodzinie
2 listopada 2003 19:45
Z przemocą domową kojarzy się przede wszystkim przemoc fizyczna, ale to także agresja psychiczna i seksualna, o której ofiary często nie chcą mówić. Zanim ktoś im pomoże, mijają miesiące.
Najczęściej o ich tragedii dowiadujemy się dopiero, gdy trafiają do szpitali. Rany po biciu szybko się goją, ale urazy psychiczne pozostają na zawsze. Aż 90 procent ofiar przemocy w polskich rodzinach to kobiety. Najczęściej agresja przechodzi także na dzieci. Dotyczy to także przemocy seksualnej. Odejście z domu, porzucenie męża i rozpoczęcie nowego życia nie jest łatwe. Dlatego kobiety - ofiary przestępstw - często zwlekają z podjęciem tej ostatecznej decyzji.
Oceń artykuł
 
100%0%
 

Zobacz również

Walka o sprawiedliwość
Walka o sprawiedliwość23 kwietnia 2014 20:05
W Uwadze! po Uwadze wracamy do sprawy z bloku przy warszawskim pl. Hallera. Tam, nie schwytany do dziś bandyta oblał żrącą substancją 75-letnią kobietę. Jak sobie radzić z terrorem i strachem? Jak zachować się w obecności gróźb?
więcej »
Konflikt sąsiedzki
Konflikt sąsiedzki23 kwietnia 2014 19:50
Dziesiątki interwencji policji, sprawy w prokuraturze i sądzie - to pokłosie trwającego od lat niezwykle emocjonalnego konfliktu między dwoma sąsiadami w jednej z wsi koło Nakła nad Notecią. Wzajemnym oskarżeniom nie ma końca, nieustannie padają groźby i wyzwiska, a różne instytucje są praktycznie bezradne wobec sporu.
więcej »
Półroczne dziecko zagłodzone na śmierć?
W zeszłą środę wezwano pogotowie do półrocznej Magdy z Brzezna pod Nowym Sączem. Niestety, dziecko zmarło. Wszystko wskazuje na to, że powodem śmierci było wycieńczenie i głód. Rodzice Magdy to szanowani, majętni ludzie. Jak mogli doprowadzić swoją córkę do tak skrajnego wyczerpania?
więcej »
Nie jest leczony, bo personel szpitala nie umie pobrać mu krwi
Bohater naszego reportażu długo czekał na ten dzień. Odkąd podjął walkę z narkotykowym uzależnieniem i wziął udział w terapii, która pozwalała zwalczyć heroinowy głód, jego dalszy los zależy od skutków walki z podstępnym wirusem, którym zaraził się wiele lat temu. Tym większe było jego zdziwienie, gdy w jednym z najbardziej szanowanych polskich szpitali zajmujących się wirusowym zapaleniem wątroby usłyszał, że leczenia nie będzie, bo personel nie umie… pobrać mu krwi.
wiecej »

Wyślij znajomemu

Polecana strona:http://uwaga.tvn.pl/6941,news,,przemoc_w_rodzinie,reportaz.html

Napisz do redakcji

Dotyczy strony:http://uwaga.tvn.pl/6941,news,,przemoc_w_rodzinie,reportaz.html