Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Przemoc w rodzinie
2 listopada 2003 19:45
Z przemocą domową kojarzy się przede wszystkim przemoc fizyczna, ale to także agresja psychiczna i seksualna, o której ofiary często nie chcą mówić. Zanim ktoś im pomoże, mijają miesiące.
Najczęściej o ich tragedii dowiadujemy się dopiero, gdy trafiają do szpitali. Rany po biciu szybko się goją, ale urazy psychiczne pozostają na zawsze. Aż 90 procent ofiar przemocy w polskich rodzinach to kobiety. Najczęściej agresja przechodzi także na dzieci. Dotyczy to także przemocy seksualnej. Odejście z domu, porzucenie męża i rozpoczęcie nowego życia nie jest łatwe. Dlatego kobiety - ofiary przestępstw - często zwlekają z podjęciem tej ostatecznej decyzji.
Oceń artykuł
 
100%0%
 

Zobacz również

Lekarz: to była permanentna reanimacja
Dramat państwa Kubackich rozgrywał się na ich oczach. Przez dwa tygodnie patrzyli, jak stan zdrowia ich trzyletniej córki Oli pogarsza się, a lekarze ze szpitala w Częstochowie nie mogą pomóc dziecku. Rodzice starali się o przewiezienie córki do Centrum Zdrowia Dziecka. Dopiero, gdy stan dziewczynki był krytyczny, lekarze wysłali dziecko karetką do Warszawy. Niestety dziewczynka zmarła.
więcej »
Kulisy Sławy Ani Starmach
Kulisy Sławy Ani Starmach27 lipca 2014 19:45
Od dziecka prymuska. Poukładana, zorganizowana, dobra uczennica. W przyszłości miała prowadzić galerię sztuki, której właścicielami są jej rodzice. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, Ania Starmach postanowiła zostać kucharką. A kiedy udowodniła, że potrafi gotować - stała się wschodzącą gwiazdą kulinarną.
więcej »
Niebezpieczne konsekwencje fałszywego donosu
Gdyby sprawę badał dzielnicowy być może wszystko potoczyłoby się inaczej. Niestety gołosłownym doniesieniem zajęła się grupa funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego zajmująca się sprawami najcięższego kalibru.
więcej »
Ofiara stalkingu
Ofiara stalkingu29 lipca 2014 19:50
Stalking czyli uporczywe nękanie nie dotyczy tylko gwiazd, celebrytów czy osób znanych i popularnych. Ofiarami nękaczy najczęściej są ludzie z naszego otoczenia. Dziś w UWADZE! historia sekretarki z Sosnowca nękanej telefonicznie w pracy. Mimo że zgłosiła sprawę policji i wszczęto śledztwo, sprawca nie został ukarany.
wiecej »

Wyślij znajomemu

Polecana strona:http://uwaga.tvn.pl/6941,news,,przemoc_w_rodzinie,reportaz.html

Napisz do redakcji

Dotyczy strony:http://uwaga.tvn.pl/6941,news,,przemoc_w_rodzinie,reportaz.html