Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Przemoc w rodzinie
2 listopada 2003 19:45
Z przemocą domową kojarzy się przede wszystkim przemoc fizyczna, ale to także agresja psychiczna i seksualna, o której ofiary często nie chcą mówić. Zanim ktoś im pomoże, mijają miesiące.
Najczęściej o ich tragedii dowiadujemy się dopiero, gdy trafiają do szpitali. Rany po biciu szybko się goją, ale urazy psychiczne pozostają na zawsze. Aż 90 procent ofiar przemocy w polskich rodzinach to kobiety. Najczęściej agresja przechodzi także na dzieci. Dotyczy to także przemocy seksualnej. Odejście z domu, porzucenie męża i rozpoczęcie nowego życia nie jest łatwe. Dlatego kobiety - ofiary przestępstw - często zwlekają z podjęciem tej ostatecznej decyzji.
Oceń artykuł
 
100%0%
 

Zobacz również

Pomyłka czy zemsta?
Pomyłka czy zemsta?16 kwietnia 2014 19:50
Fatalna pomyłka, czy precyzyjnie zaplanowana zemsta? Kto i dlaczego oblał starszą kobietę żrącą substancją? Mimo że od tragedii na warszawskiej Pradze minęły dwa tygodnie, policja wciąż nie zatrzymały sprawcy tego brutalnego napadu
więcej »
"Boję się tego mówić"
"Boję się tego mówić"16 kwietnia 2014 19:50
- Jedyną osobą, którą podejrzewam, jest on. Boję się tego mówić, ale nie mogę dać się zastraszyć - mówi Magdalena Gerwatowska, sąsiadka kobiety oblanej żrącą substancją. Nasi reporterzy chcieli porozmawiać z Maciejem M.
więcej »
Czy rodzice zagłodzili własnego syna?
Do szpitala w Nowej Rudzie matka przyniosła swojego 11-miesięcznego synka. Prosiła o pomoc. Kiedy lekarz zobaczył dziecko, nie wierzył własnym oczom. Wiktor ważył zaledwie pięć kilogramów. Chłopiec był skrajnie wycieńczony. Dlaczego rodzice dopuścili do takiego zaniedbania i tak późno zgłosili się do lekarza? Dlaczego nikt nie alarmował, że chłopcu dzieje się krzywda?
więcej »
Przypadek czy zaplanowane działanie?
Zygmunt M. od wielu lat opiekuje się starszymi osobami w Zabrzu. Twierdzi, że robi to z dobrego serca. Zupełnie bezinteresownie. Ale nie odmawia, gdy staruszki okazują mu swoją wdzięczność i sporządzają dla niego testamenty. Kiedy już nimi dysponuje jego podopieczni ulegają dziwnym wypadkom. Co się z nimi dzieje? Czy Zygmunt M. wykorzystuje starsze, chore osoby?
wiecej »

Wyślij znajomemu

Polecana strona:http://uwaga.tvn.pl/6941,news,,przemoc_w_rodzinie,reportaz.html

Napisz do redakcji

Dotyczy strony:http://uwaga.tvn.pl/6941,news,,przemoc_w_rodzinie,reportaz.html