Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Przemoc w rodzinie
2 listopada 2003 19:45
Z przemocą domową kojarzy się przede wszystkim przemoc fizyczna, ale to także agresja psychiczna i seksualna, o której ofiary często nie chcą mówić. Zanim ktoś im pomoże, mijają miesiące.
Najczęściej o ich tragedii dowiadujemy się dopiero, gdy trafiają do szpitali. Rany po biciu szybko się goją, ale urazy psychiczne pozostają na zawsze. Aż 90 procent ofiar przemocy w polskich rodzinach to kobiety. Najczęściej agresja przechodzi także na dzieci. Dotyczy to także przemocy seksualnej. Odejście z domu, porzucenie męża i rozpoczęcie nowego życia nie jest łatwe. Dlatego kobiety - ofiary przestępstw - często zwlekają z podjęciem tej ostatecznej decyzji.
Oceń artykuł
 
100%0%
 

Zobacz również

Grubymi nićmi szyte mundury dla uczniów technikum
Do redakcji UWAGI! dotarł anonimowy list. Dotyczył jednej ze szkół średnich w Miliczu. Autorzy listu pisali o bezskutecznym szukaniu pomocy między innymi w prokuraturze i Ministerstwie Środowiska. Wreszcie, niezadowoleni z efektów o interwencję poprosili o pomoc naszą redakcję.
więcej »
Czy zazdrość była motywem okrutnej zbrodni?
Makabryczna zbrodnia w Chmielowie koło Tarnobrzega. 46-letni Włoch najpierw poderżnął gardło swojej 32-letniej żonie, a następnie próbował popełnić samobójstwo. Zrobił to na oczach ich czteroletniego syna.
więcej »
„Urząd zachował się bezdusznie”
Najpierw wielka osobista tragedia, potem zawodowe życie wali się w gruzy. Historia pana Adam, motorniczego z Wrocławia, pełna jest dramatycznych, smutnych doświadczeń. Jak trudno się w takich okolicznościach podnieść - zwłaszcza, gdy zamiast pomocnej dłoni wielu ludzi oferuję tylko bezduszność lub obojętność?
więcej »
Co zrobić z wyjątkowo uciążliwym sąsiadem, który nie utrzymuje higieny osobistej, nie korzysta z toalety, a nieczystości wylewa przez okno?
wiecej »
Gdzie leży prawda?25 sierpnia 2014 19:50
wiecej »

Wyślij znajomemu

Polecana strona:http://uwaga.tvn.pl/6941,news,,przemoc_w_rodzinie,reportaz.html

Napisz do redakcji

Dotyczy strony:http://uwaga.tvn.pl/6941,news,,przemoc_w_rodzinie,reportaz.html