Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Zagłodzone dziecko
7 stycznia 2004 19:45
W szpitalu w Jarosławiu zmarła półroczna Magda. Dziewczynka była ciężko chora, wycieńczona i zaniedbana. Choć dziecko umierało, co najmniej przez kilka tygodni, rodzice, kurator, pracownik socjalny, ani pielęgniarka środowiskowa nie zauważyli niczego niepokojącego.
Sekcja zwłok wykazała, że Magda miała poważną, wrodzoną wadę serca i przewlekłe zapalenie płuc. Według kierownika przychodni dziecięcej, matka nie pokazała się z dzieckiem u lekarza od września i zaniedbywała wizyty kontrolne.

Dziewczynka była ósmym dzieckiem ubogiego małżeństwa. Matka z powodu zaniedbywania dwójki najstarszych dzieci miała ograniczone prawa rodzicielskie. Wielodzietną rodziną od lat opiekował się kurator, pracownik socjalny i pielęgniarka środowiskowa.

Rodzice bardzo przeżyli śmierć córki, jednak nie widzą swojej winy. Twierdzą, że dla swoich dzieci robią wszystko, co w ich mocy. Najtragiczniejsze w tej historii jest to, że co najmniej trzy osoby odpowiedzialne za pomoc tej rodzinie całkowicie zawiodły.
Oceń artykuł
 
100%0%
 

Zobacz również

Dlaczego dzieci walczyły ze sobą bez kasków?
Podczas gali sztuk walki w Rawiczu dwójka 12-latków walczy bez kasków i ochraniaczy. Występ, który miał być tylko pokazem, wymyka się spod kontroli. Jeden z chłopców otrzymuje niebezpiecznie wyglądający cios, który powala go na deski. Na szczęście nic się nie stało. Rodzice, organizatorzy, trener - biją się teraz w piersi: już nigdy nie zezwolą, by dzieci wystąpiły bez kasków. Dlaczego jednak w ogóle do tego doszło?
więcej »
Ojciec oskarżony o pobicie bliźniąt
Ciężko pobity 3,5-miesięczny Denis walczy o życie w szpitalu w Katowicach. Lekarze utrzymują go w stanie śpiączki farmakologicznej. Jego siostra bliźniaczka Daria przebywa w szpitalu w Zabrzu. Jej stan jest lepszy niż brata, choć także ma siniaki na ciele. Daria i Denis trafili do szpitali po tym, gdy lekarze z osiedlowej poradni stwierdzili, że chłopiec był maltretowany.
więcej »
Uporczywe nękanie
Uporczywe nękanie29 lipca 2014 19:50
Stalking, czyli uporczywe nękanie. Dziś w UWADZE! historia sekretarki z Sosnowca nękanej telefonicznie w pracy. Mimo że zgłosiła sprawę policji i wszczęto śledztwo, sprawca nie został ukarany.
więcej »
„Stworzę sobie nowy świat”
„Stworzę sobie nowy świat”2 sierpnia 2014 19:45
Była rehabilitantką. Miała pracować dla najbardziej znanej polskiej trenerki fitnessu, Ewy Chodakowskiej. Niestety, tragiczny wypadek przerwał jej karierę. Rok temu na Beatę Jałochę spadł samobójca. Kobieta ma przerwany rdzeń kręgowy, mimo to ciężko pracuje, by rozpocząć życie od nowa i udowadnia, że dla osób na wózku nie ma rzeczy niemożliwych.
wiecej »

Wyślij znajomemu

Polecana strona:http://uwaga.tvn.pl/6843,news,,zaglodzone_dziecko,reportaz.html

Napisz do redakcji

Dotyczy strony:http://uwaga.tvn.pl/6843,news,,zaglodzone_dziecko,reportaz.html