Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Dyspozytorka nie wysłała pomocy
22 stycznia 2004 19:45
24-letni Bartosz Stołecki chcąc popełnić samobójstwo zażył całą paczkę silnych leków. Po jakimś czasie zdecydował się jednak, że chce żyć i zadzwonił na pogotowie prosząc o pomoc. W odpowiedzi usłyszał, że powinien się wcześniej zastanowić, czy chce umrzeć, czy żyć!
„Najpierw pan bierze całe opakowanie leków, a potem pan głowę zawraca i tylu ludzi stawia na nogi…”. Chłopak zmarł. Ani dyspozytorka, ani lekarz, którzy odmówili Bartoszowi udzielenie pomocy nie poczuwają się do winy. Mimo wyroku sądu nadal pracują w pogotowiu. Lekarz w dalszym ciągu jeździ w karetkach pogotowia, a odsunięta od przyjmowania zgłoszeń dyspozytorka pracuje jako pielęgniarka. Ich przełożeni nie widzą w tym nic dziwnego.
Oceń artykuł
 
50%50%
 

Zobacz również

Dlaczego nikt nie zapobiegł tej tragedii?
Tragedia małej Nikoli rozpoczęła się niemal od razu po narodzinach. Gdy dziewczynka przyjechała do domu ze szpitala, matka zaczęła się nad nią znęcać. I robiła to codziennie do czasu, gdy na policję trafił sygnał o tym, co dzieje się w jej domu. Rodziców dziewczynki zatrzymano, a Nikola w ciężkim stanie trafiła na intensywną terapię szpitala w Legnicy. Jak dowiedzieli się reporterzy Uwagi! jeszcze będąc w szpitalu matka Nikoli zachowywała się w sposób, który zaniepokoił lekarzy. Inne instytucje nie uznały jednak sytuacji za alarmującą.
więcej »
Po samobójstwie ucznia
Po samobójstwie ucznia27 sierpnia 2014 14:23
Po kontrolach w sprawie samobójstwa ucznia - 15-letniego Kamila, wójt gminy Wołomin odwołał dyrektorkę szkoły w Duczkach.
więcej »
Warto pomagać!
Warto pomagać!26 sierpnia 2014 19:50
Nasz program, od początku swojego istnienia, wspiera Fundację TVN "nie jesteś sam". Przedstawiamy podopiecznych fundacji, którzy mężnie starają się znosić trudy codzienności walki z chorobą. To dzięki szczodrości oraz empatii naszym widzów ich codzienność jest jasna i optymistyczna. Dziś w UWADZE! reportaż o trzech dzielnych kobietach z Trójmiasta, które pierwszy raz przedstawiliśmy Państwu trzy lata temu.
więcej »
Gdzie leży granica pomiędzy konieczną na szkolnych lekcjach dyscypliną, a nękaniem uczniów przez nauczyciela? Między koniecznym ocenianiem osiągnięć w nauce, a czynieniem z „jedynki" narzędzia upokorzenia nastolatka? UWAGA! wraca do sprawy samobójczej śmierci nastolatka z gimnazjum w podwarszawskich Duczkach...
wiecej »
O co chodzi wójtowi?29 sierpnia 2014 19:50
wiecej »

Wyślij znajomemu

Polecana strona:http://uwaga.tvn.pl/6820,news,,dyspozytorka_nie_wyslala_pomocy,reportaz.html

Napisz do redakcji

Dotyczy strony:http://uwaga.tvn.pl/6820,news,,dyspozytorka_nie_wyslala_pomocy,reportaz.html