Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Strzyżenie w skąpym stroju, proszę!
26 lutego 2010 19:50
Do salonu fryzjerskiego U Joanny w Jastrzębiu Zdroju przychodzą nawet łysi. – Nie jesteśmy do wyboru miss Polonia, tylko do obcinania – mówi właścicielka salonu.
Wideo (1/1)
Strzyżenie w skąpym stroju, proszę!
W Jastrzębiu Zdroju jest prawie 100 zakładów fryzjerskich, ale od pewnego czasu nie mówi się o żadnym innym tylko o salonie U Joanny. Joanna Respondek otworzyła go 12 lat temu. Specjalizuje się w strzyżeniach męskich i ma tytuł mistrzowski. Tego jednak było jej za mało.

- Chciałam dać zakładowi inny charakter – mówi Joanna Respondek. – Fryzjerki w bikini – tego jeszcze nie było. I chwyciło. Przyjeżdżają do nas klienci z Katowic, Krakowa, Żor, Cieszyna. Niektórzy chcą być strzyżeni jak najdłużej, i godzinę. Nawet łysi przychodzą, żeby im umyć głowę.

W salonie U Joanny pracują teraz dwie fryzjerki – dwudziestoletnia Wioleta i dziewiętnastoletnia Ewelina. Obie ukończyły szkoły fryzjerskie i już wcześniej pracowały w innych salonach. Zatrudniając się tutaj wiedziały, że będą skąpo ubrane.

- Przy pierwszym kliencie strasznie się denerwowałam, ale zaczęłam robić swoje – mówi Wioleta Zabawa. – Miałam już jedną propozycję matrymonialną, ale odmówiłam niestety, bo ja tu pracuję.

O salonie ludzie mają różne zdanie. Mąż i 15-letnia córka pani Joanny nieraz spotykają się z uszczypliwymi i niewybrednymi uwagami, ale się tym starają nie przejmować. Sama pani Joanna także. Nie robią na niej wrażenia także krytyczne opinie kolegów i koleżanek po fachu.

- To druga Tajlandia – tam salony beauty kojarzą się z pełnym zakresem usług – mówi Małgorzata Babicz, właścicielka renomowanego salonu fryzjerskiego i uczestniczka międzynarodowych pokazów fryzjerstwa. – Dla mnie jako fachowca z wieloletnim stażem to żenujące. Dziwność jest fajna na chwilę, ale żeby istnieć na rynku trzeba być mocnym zawodowo.

- To, co ludzie mówią nie ma dla mnie żadnego znaczenia – mówi Joanna Respondek. – Nie wstydzę się siebie, swojej rodziny, niczego. I twierdzę, że jeszcze niejeden skandal zrobię w Jastrzębiu.

Kolejnym ma być zatrudnienie fryzjerów. Na razie nie zgłosili się żadni panowie chętni do strzyżenia w bieliźnie lub w przebraniu, ale pani Joanna jest przekonana, że się jednak znajdą.
Oceń artykuł
 
74%26%
 

Zobacz również

"Nie chcę wyzdrowieć"
"Nie chcę wyzdrowieć"23 lipca 2014 19:50
Choroba Olgi zaczęła się 10 lat temu, gdy była jeszcze nastolatką. Chciała być szczupła jak jej koleżanki, ale odchudzanie nie wiadomo kiedy zamieniło się w anoreksję. Obecnie dziewczyna ma 21 lat i jest tak wyniszczona, że nie ma siły walczyć z chorobą. Na miejsce w szpitalu, gdzie leczy się anoreksję, czekać trzeba nawet trzy miesiące. Długo, biorąc pod uwagę fakt, że choroba często kończy się śmiercią.
więcej »
Kto rządzi częstochowskim szpitalem?
Wszechmocny medyczny kartel ma większy wpływ na działanie Szpitala Wojewódzkiego w Częstochowie niż dyrektor placówki. Kto go założył? Dlaczego dba on głównie o interesy lekarzy? I dlaczego, póki co, jest nie do rozbicia?
więcej »
Dramat mężczyzny zamkniętego w kobiecym ciele
Od 49 lat żyje w klatce, którą jest jego własne ciało. Jacek Grudkowski funkcjonuje i zachowuje się jak stuprocentowy mężczyzna, ale prawnie i biologicznie wciąż jest kobietą. Jego życie to pasmo walk o zrozumienie, akceptację i bycie w zgodzie z sobą. Takich osób, jak on, jest w Polsce dużo więcej. I choć ich sytuacja społeczna powoli się poprawia, to wciąż zmagają się z odrzuceniem przez rodzinę i przyjaciół, z nieprzychylnymi lekarzami i nieprzyjaznymi przepisami prawa.
więcej »
Bulwersujące zachowanie wychowawczyni z domu dziecka
Krzyk, wulgaryzmy, zastraszanie - na takie przykrości były narażone dzieci Domu Dziecka w Górcu pod Strzelinem. Bulwersujące jest to, że agresja spotykała dzieci ze strony wychowawczyni. Co było powodem tak niedopuszczalnych zachowań? Czy konsekwencje wobec nieodpowiedzialnej nauczycielki zostaną wyciągnięte?
wiecej »

Wyślij znajomemu

Polecana strona:http://uwaga.tvn.pl/30318,news,,strzyzenie_w_skapym_stroju__prosze,reportaz.html

Napisz do redakcji

Dotyczy strony:http://uwaga.tvn.pl/30318,news,,strzyzenie_w_skapym_stroju__prosze,reportaz.html