Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Strzyżenie w skąpym stroju, proszę!
26 lutego 2010 19:50
Do salonu fryzjerskiego U Joanny w Jastrzębiu Zdroju przychodzą nawet łysi. – Nie jesteśmy do wyboru miss Polonia, tylko do obcinania – mówi właścicielka salonu.
Wideo (1/1)
Strzyżenie w skąpym stroju, proszę!
W Jastrzębiu Zdroju jest prawie 100 zakładów fryzjerskich, ale od pewnego czasu nie mówi się o żadnym innym tylko o salonie U Joanny. Joanna Respondek otworzyła go 12 lat temu. Specjalizuje się w strzyżeniach męskich i ma tytuł mistrzowski. Tego jednak było jej za mało.

- Chciałam dać zakładowi inny charakter – mówi Joanna Respondek. – Fryzjerki w bikini – tego jeszcze nie było. I chwyciło. Przyjeżdżają do nas klienci z Katowic, Krakowa, Żor, Cieszyna. Niektórzy chcą być strzyżeni jak najdłużej, i godzinę. Nawet łysi przychodzą, żeby im umyć głowę.

W salonie U Joanny pracują teraz dwie fryzjerki – dwudziestoletnia Wioleta i dziewiętnastoletnia Ewelina. Obie ukończyły szkoły fryzjerskie i już wcześniej pracowały w innych salonach. Zatrudniając się tutaj wiedziały, że będą skąpo ubrane.

- Przy pierwszym kliencie strasznie się denerwowałam, ale zaczęłam robić swoje – mówi Wioleta Zabawa. – Miałam już jedną propozycję matrymonialną, ale odmówiłam niestety, bo ja tu pracuję.

O salonie ludzie mają różne zdanie. Mąż i 15-letnia córka pani Joanny nieraz spotykają się z uszczypliwymi i niewybrednymi uwagami, ale się tym starają nie przejmować. Sama pani Joanna także. Nie robią na niej wrażenia także krytyczne opinie kolegów i koleżanek po fachu.

- To druga Tajlandia – tam salony beauty kojarzą się z pełnym zakresem usług – mówi Małgorzata Babicz, właścicielka renomowanego salonu fryzjerskiego i uczestniczka międzynarodowych pokazów fryzjerstwa. – Dla mnie jako fachowca z wieloletnim stażem to żenujące. Dziwność jest fajna na chwilę, ale żeby istnieć na rynku trzeba być mocnym zawodowo.

- To, co ludzie mówią nie ma dla mnie żadnego znaczenia – mówi Joanna Respondek. – Nie wstydzę się siebie, swojej rodziny, niczego. I twierdzę, że jeszcze niejeden skandal zrobię w Jastrzębiu.

Kolejnym ma być zatrudnienie fryzjerów. Na razie nie zgłosili się żadni panowie chętni do strzyżenia w bieliźnie lub w przebraniu, ale pani Joanna jest przekonana, że się jednak znajdą.
Oceń artykuł
 
74%26%
 

Zobacz również

Kto podpiłował drzewa?
Kto podpiłował drzewa?20 kwietnia 2014 19:45
Przewracająca się na drogę ogromna brzoza omal nie zmiażdżyła przejeżdżającego samochodu. Kierowca uniknął zderzenia z drzewem, ale nie uniknął wypadku, w którym został ciężko ranny. Jakież było jego zdziwienie, kiedy miesiąc później odkrył, że drzewo, które spadło na drogę, wcześniej zostało podpiłowane. Wkrótce okazało się, że podpiłowanych drzew jest więcej.
więcej »
Sąd pozbawił władzy rodzicielskiej ojca, bo ten jest niepełnosprawny
Czy z powodu niepełnosprawności można zostać pozbawionym praw rodzicielskich? Okazuje się, że tak. Kiedy Bartosz Smoczyński doznał ciężkiego wylewu, była żona odseparowała go od dziecka tłumacząc, że chłopiec nie jest gotowy na widok chorego ojca. Sąd również uznał, że mężczyzna jest zbyt chory, by decydować o życiu syna i odebrał mu władzę rodzicielską. Ojciec, wspierany przez bliskich, nie rezygnuje z walki o prawo do bycia rodzicem.
więcej »
Co wydarzyło się podczas tragicznej dla 18-latki nocy?
Ma dopiero 18 lat, a właśnie usłyszała zarzut zabójstwa. W tej sprawie wciąż najważniejsze pytania pozostają bez odpowiedzi: co wydarzyło się tamtej tragicznej nocy? Czy nastolatka broniła się przed gwałtem? Czy to była obrona konieczna?
więcej »
Przypadek czy zaplanowane działanie?
Zygmunt M. od wielu lat opiekuje się starszymi osobami w Zabrzu. Twierdzi, że robi to z dobrego serca. Zupełnie bezinteresownie. Ale nie odmawia, gdy staruszki okazują mu swoją wdzięczność i sporządzają dla niego testamenty. Kiedy już nimi dysponuje jego podopieczni ulegają dziwnym wypadkom. Co się z nimi dzieje? Czy Zygmunt M. wykorzystuje starsze, chore osoby?
wiecej »

Wyślij znajomemu

Polecana strona:http://uwaga.tvn.pl/30318,news,,strzyzenie_w_skapym_stroju__prosze,reportaz.html

Napisz do redakcji

Dotyczy strony:http://uwaga.tvn.pl/30318,news,,strzyzenie_w_skapym_stroju__prosze,reportaz.html