Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45

Reportaże

Uwaga+
25 lat spędzi w więzieniu Florentyna N. za zamordowanie 44-letniego Stanisława W- zdecydował Sąd Okręgowy w Bielsku Białej. Jej przyjaciel, Tomasz N. został skazany na 10 lat. Proces miał charakter poszlakowy. Ciała Stanisława W. do dziś nie odnaleziono.
wiecej »
Wielki mały bohater
Wielki mały bohater9 lutego 2014 19:45
Ma dziesięć lat. Nazywa się Łukasz Berezak. Jest ze Szczecina. W przyszłości chce zostać lekarzem i drugim Jurkiem Owsiakiem. Świat dowiedział się o nim podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie media zabiegały o rozmowę z nim, by przedstawić tego niezwykłego chłopca, który od urodzenia cierpi na ciągle nieuleczalną i rzadko występującą chorobę. Dziś w UWADZE! spotkanie z Łukaszem i jego rodziną.
wiecej »
„To cud”
„To cud”8 lutego 2014 19:45
Wymarzony wyjazd na wakacje zamienił się w koszmar. Nagła, ciężka choroba zniszczyła dotychczasowe życie nauczyciela z Kalisza, Roberta Sobczaka i przykuła go do łóżka w egipskim kurorcie. Desperacka walka jego nastoletniej córki o zdobycie pieniędzy na powrót taty do Polski wzruszyła tysiące naszych widzów. Ale wszystkim, którzy pomogli panu Robertowi, on sam odwdzięczył się najlepiej jak umiał. Tak bardzo, że dziś lekarze i rehabilitanci mówią o cudzie.
wiecej »
Tatiana: musimy zwyciężyć a nie ginąć
Dziś w UWADZE! wydarzenia na Ukrainie. Tatiana ma dwójkę dzieci, dwuletniego synka i dziewięcioletnią córeczkę. Są teraz u rodziców. Ona od miesiąca praktycznie mieszka na Majdanie w Kijowie. Bardzo chciała je zobaczyć. Nie dojechała do domu. Jej samochód został staranowany, a ona skatowana. Na Ukrainie mówi się już o „szwadronach śmierci", które polują na dziennikarzy i aktywistów Majdanu.
wiecej »
Bohater czy zdrajca?
Bohater czy zdrajca?6 lutego 2014 19:50
Jack Strong to pseudonim najbardziej znanego szpiega PRL-u, którego czyny wywołują skrajne emocje. Dla jednych Ryszard Kukliński to zdrajca, dla innych bohater, dzięki któremu nie doszło do trzeciej wojny światowej. Po ucieczce z Polski pułkownik ukrywał się w Stanach Zjednoczonych, ale jego marzeniem był powrót do ojczyzny.
wiecej »
Stalker: Nie mogę powiedzieć o żadnym dręczeniu
Stalking czyli uporczywe nękanie, to ciągle nowe zjawisko w naszym kraju. Za przestępstwo jest uważane dopiero od trzech lat. Już w pierwszym roku odnotowano ponad cztery tysiące przypadków nękania. Ze stalkingiem ma do czynienia także pani Agnieszka, która od ponad roku jest nękana przez swego prześladowcę.
wiecej »
Składywęgla.pl wprowadzały w błąd, UOKiK reaguje
Uwaga+
Prawie 500 tys. zł kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na spółkę Składywęgla.pl. Węgiel sprzedawany przez 350 oddziałów spółki był znacznie gorszej jakości, niż wynikało to z oferty reklamowej.
wiecej »
Pomaga psom czy je krzywdzi?
Pomaga psom czy je krzywdzi?4 lutego 2014 19:50
Pani Antonina poświęciła życie bezpańskim psom. W jej przytulisku wciąż przybywa zwierząt. Czy samotna, starsza kobieta jest nadal w stanie im pomagać? Zwierzęta trzymane są w fatalnych warunkach, na małej powierzchni. Rozmnażają się bez kontroli, zagryzają nawzajem, cuchną i przez większość doby przeraźliwie szczekają.
wiecej »
Kolejni poszkodowani przez szpital we Włocławku
Śmierć bliźniąt we włocławskim szpitalu poruszyła opinię publiczną w całym kraju. Ale miała jeszcze jeden poważny skutek: dotąd milczący pacjenci, którzy zamiast pomocy doznali we włocławskim szpitalu krzywdy - zaczęli głośno mówić…
wiecej »
Kulisy Sławy Janusza Leona Wiśniewskiego
Kiedy 12 lat temu opublikował "Samotność w sieci" powieść od razu stała się bestsellerem. Janusz Leon Wiśniewski na co dzień od 27 lat pracuje jako chemik informatyk we Frankfurcie nad Menem. Jako naukowiec zadziwia znajomością kobiecej duszy. Mawia, że nauka to jego żona, a pisanie to kochanka. Jego powieści wydawane są w 17 krajach. Jaka jest cena sukcesu naukowca - pisarza?
wiecej »
Która miłość jest najważniejsza?
Uwaga+
Co było przyczyną rozwodu Janusza Leona Wiśniewskiego z małżonką? Czy ślub coś w ogóle cementuje i która miłość bywa przereklamowana? Poznaj odpowiedzi pisarza na te i inne pytania...
wiecej »
Bulwersujące zachowanie wychowawczyni z domu dziecka
Krzyk, wulgaryzmy, zastraszanie - na takie przykrości były narażone dzieci Domu Dziecka w Górcu pod Strzelinem. Bulwersujące jest to, że agresja spotykała dzieci ze strony wychowawczyni. Co było powodem tak niedopuszczalnych zachowań? Czy konsekwencje wobec nieodpowiedzialnej nauczycielki zostaną wyciągnięte?
wiecej »