Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45

Reportaże

„Nie możemy przyznawać świadczeń na podstawie odruchów serca”
Małgosia cierpi na porażenie mózgowe i całkowicie jest zdana na opiekę bliskich. Mimo trudnej sytuacji finansowej rodziny, opiekunom Małgosi zostało odebrane świadczenie pielęgnacyjne. Urzędnicy swoją decyzję tłumaczą zmianą przepisów prawnych. Ale czy rzeczywiście nie można pomóc?
wiecej »
Kto postrzelił rolnika?
Kto postrzelił rolnika?4 marca 2014 19:50
Przerwany rdzeń kręgowy, paraliż, kalectwo. To nieodwracalne skutki nielegalnej zabawy z bronią. Niewinną ofiarą jest rolnik spod Lublina. Kula z pistoletu została wystrzelona kilkanaście miesięcy temu na dzikiej strzelnicy, podczas imprezy dla grona ustosunkowanych osób z okolic Lublina i ich dzieci. Kto strzelał? Dlaczego do dziś nikt nie został ukarany?
wiecej »
Czy Liga Obrony Kraju poczuwa się do odpowiedzialności?
Uwaga+
O ocenę tego, co wydarzyło się w Bełżycach chcieliśmy poprosić ludzi, którzy kierują Ligą Obrony Kraju. Wielokrotnie zapraszaliśmy ich do naszego programu. Odmawiali. Tomasz Lipko udał się więc do nich...
wiecej »
Cierpi z powodu odleżyn
Cierpi z powodu odleżyn3 marca 2014 19:50
Od ośmiu lat pan Krzysztof cierpi z powodu odleżyn. Choć jest sparaliżowany od pasa w dół i nie czuje bólu - z powodu zakażania ran już raz przeszedł sepsę. Uszkodzenia ciała są tak rozległe i głębokie, że mimo codziennej pielęgnacji, lekarze ze Szpitala Powiatowego w Złotowie, gdzie mieszka Pan Krzysztof, nie są w stanie mu pomóc. Szansą ma być specjalistyczna operacja w szpitalu Akademii Medycznej w Gdańsku. Tam jednak, mimo że stan pacjenta jest poważny, musiał czekać na miejsce. Doprowadzona do ostateczności rodzina chorego zwróciła się do UWAGI! z prośbą o interwencję.
wiecej »
„Nigdy nie lubiłem grać amantów”
Aktorem jest od 28 lat, ale w ostatnich latach jego kariera nabrała wyjątkowego tempa. O tym, jak to jest z dobrą passą w tym zawodzie i co dla aktora oznacza milczący telefon opowiedział nam Piotr Polk.
wiecej »
Fałszywa książka serwisowa i cofnięty licznik
Każdego roku do Polski płynie rzeka używanych samochodów zza naszej zachodniej granicy. Popyt na nie jest jednak coraz mniejszy. Kupujący mają świadomość, że w samochodach takich często cofane są liczniki, fałszowane są książki serwisowe a prawdziwa okazja praktycznie nie istnieje. Aby uniknąć takich niespodzianek, klienci szukają samochodów zakupionych w polskich salonach i serwisowanych u autoryzowanych dilerów. To ma być gwarancją dobrego zakupu, tak przynajmniej mogłoby się wydawać. Czy tak jest?
wiecej »
Kim są walczący na Majdanie?
Kim są walczący na Majdanie?28 lutego 2014 19:50
Kiedy sytuacja na Krymie staje się coraz bardziej napięta, Kijów próbuje wrócić do normalnego życia. Jak z traumą po krwawych zamieszkach radzą sobie ci, którzy zmuszeni byli walczyć a czasem nawet zabijać? Kto im pomaga?
wiecej »
Chłopcy w spódniczkach – gender czy żart?
Ich studniówkowy występ jest jednym z internetowych przebojów ostatnich tygodni. 14 uczniów technikum budowlanego ubranych w białe rajstopy i różowe spódniczki wzbudza zainteresowanie godne gwiazd polskiego showbiznesu. I bynajmniej nie chodzi o ich umiejętności baletowe w odtwarzaniu „Jeziora łabędziego". Dlaczego chłopcy w spódniczkach są w stanie rozpalić takie emocje? I co wspólnego ma z tym gender?
wiecej »
Czym jest gender?
Czym jest gender?27 lutego 2014 19:49
Debatę na ten temat zorganizowali dziennikarze UWAGI! W dyskusji udział wzięły posłanka Beata Kempa i eurosposłanka Joanna Senyszyn. Publiczność stanowili uczniowie technikum budowlanego w Ostrzeszowie. Po której stronie opowiedzieli się po zakończeniu dyskusji?
wiecej »
Seria oskarżeń i wołanie o pomoc
Desperacki krok 17-latka, który postanowił sprawy wziąć w swoje ręce. Dawid kajdankami przykuł się w Biurze Rzecznika Praw Dziecka. Chwilę później pojawił się tłum dziennikarzy i sztab kryzysowy.
wiecej »
Mieszkał w chlewie
Mieszkał w chlewie25 lutego 2014 19:50
Blisko 30 lat trwał dramat 66-letniego mężczyzny spod Uniejowa. Upośledzonego umysłowo mężczyznę rodzina umieściła w chlewie, bo nie potrafiła się nim zaopiekować.
wiecej »
Gdzie leży granica pomiędzy konieczną na szkolnych lekcjach dyscypliną, a nękaniem uczniów przez nauczyciela? Między koniecznym ocenianiem osiągnięć w nauce, a czynieniem z „jedynki" narzędzia upokorzenia nastolatka? UWAGA! wraca do sprawy samobójczej śmierci nastolatka z gimnazjum w podwarszawskich Duczkach...
wiecej »
O co chodzi wójtowi?29 sierpnia 2014 19:50
wiecej »