Od poniedziałku do piątku o godz. 19:50
Weekendy o godz. 19:45
Adamczyk – niepoprawny podrywacz
30 marca 2008 19:30
Jeszcze niedawno kojarzony z rolą Papieża. Dziś coraz bardziej odchodzi od tego wizerunku. Piotr Adamczyk w najnowszej produkcji, TVN, która właśnie wchodzi do kin wciela się w rolę podrywacza i notorycznego kłamcy. Piotr Adamczyk, to aktor o wielu twarzach.
- Gdy go poznawałam przy produkcji filmu spodziewałam się poważnego, monumentalnego Piotra - wspomina Marta Żmuda – Trzebiatowska, aktorka która zagrała główna rolę kobiecą w filmie „Nie kłam kochanie”. – Tymczasem okazało się, że jest inaczej.

- Mieliśmy z początku wątpliwości, czy Piotr poradzi sobie z ta rolą - mówi  Ilona Łepkowska, scenarzystka filmu „Nie kłam kochanie”. – Ale okazało się, że nasze obawy były bezpodstawne, trafiliśmy z nim w dziesiątkę.

Piotr Adamczyk urodził się 21 marca 1972 roku w szpitalu, przy ul. Karowej w Warszawie. Już od pierwszych chwil jego życia towarzyszyła mu kamera. W dniu, którym przyszedł na świat – w szpitalu pojawiła się ekipa kuriera warszawskiego.

Jego życie, już od początku było pasmem sukcesów, poza jedną, poważną porażką, która mało co nie zmieniła życia młodego Piotra.

- Nie dostałem się do liceum – wspomina Piotr Adamczyk. – Pamiętam ten dzień i głos mojego kolegi, który na całą ulicę krzyczał: Adamczyk, nie zdałeś! Poszedłem więc do technikum, do klasy o profilu obróbka skrawaniem.

Po kilku miesiącach spędzonych w technikum Piotrowi udało się załatwić przeniesienie do wymarzonego liceum. Ale nadal nie był orłem w przedmiotach ścisłych. Już w liceum Piotr Adamczyk wiedział, że chce zostać aktorem. W czwartej klasie zagrał epizod w filmie „Ferdydurke” Jerzego Skolimowskiego.

Piotr Adamczyk, mimo wielu ról w filmach nadal pozostał aktorem teatralnym. Obecnie pracuje w Teatrze Narodowym w Warszawie.

– Zawsze marzyłem o tym zawodzie – mówi Piotr Adamczyk. – Pamiętam, kiedyś widziałem dzieci, które podczas święta Trybuny Ludu recytowały na scenie wiersze. Patrzyłem z podziwem na te dzieci i zazdrościłem im odwagi. W końcu i mnie się udało.

Piotr Adamczyk ma dopiero 36 lat, a zdążył zagrać w ponad 50 produkcjach Teatru Telewizji i około 20 filmach. Zagrał też blisko 20 ról teatralnych.

– On bardzo poważnie traktuje to, co robi – mówi o Piotrze Adamczyku Janusz Gajos, aktor i zarazem mistrz Piotra Adamczyka. - To jest dla niego istota życia.

- Jest bardzo nieśmiały – mówi Beata Tyszkiewicz, aktorka. - Jest skromny, a zarazem znający swoją wartość, jest bacznym obserwatorem. Myślę, że tak się zajął sobą, że przydało by mu się więcej dystansu, lekceważenia siebie, ale to przyjdzie z wiekiem. On jest jeszcze bardzo młody.

Po roli Papieża Adamczykowi posypały się propozycje ról w zagranicznych produkcjach. Jedną z nich była rola we włoskim filmie biograficznym o Albercie Einsteinie. Inną, bardziej egzotyczną propozycję aktor otrzymał w Meksyku podczas promocji filmu o Papieżu Janie Pawle II.

- Zaproponowano mi rolę w telenoweli meksykańskiej – śmieje się aktor. – Żałuję, że odmówiłem, bo spędziłbym pół roku w Meksyku i nauczyłbym się hiszpańskiego.

Dzisiaj Piotr Adamczyk pracuje na planie najnowszej produkcji TVN „Naznaczony”. W tym roku zagrał również jedną z głównych ról w filmie „Ladies” Andrzeja Saramonowicza. Iza Kuna, filmowa żona Piotra Adamczyka wspomina znajomość z aktorem jako bardzo burzliwą.

- Podobno, jak Piotr się dowiedział, że gra ze mną, że gramy parę - to się załamał – mówi Iza Kuna. - Ja go miałam za strasznego buca, on też o mnie myślał jak o ostatniej „bladzi”. Potem utopiliśmy to w morzu wódki w Krakowie. Na planie „Lejdis” byłam pod wielkim wrażeniem jego profesjonalizmu. Było mi z nim dobrze w łóżku i dobrze w pracy – śmieje się aktorka.

Dzisiaj Piotr Adamczyk jest jednym z najbardziej popularnych aktorów w Polsce. Nie ma dnia, by o Adamczyku nie pisała któraś z gazet. Polskie tabloidy śledzą dziś każdy krok Piotra Adamczyka, ale on sam bardzo chroni swoją prywatność.

- To bardzo gorąca gwiazda – mówi  Ewa Wojciechowska, specjalistka od show biznesu. – Nie musi się lansować, nie zależy mu na tym. Nie bywa na salonach, bo jeśli tylko stanie obok kogoś, lub zamieni z kimś parę zdań, już tabloidy piszą, że ma np. nową narzeczoną. I on się przed tym broni.

- Trudno coś z niego wydobyć, trudno do niego dotrzeć – mówi Małgorzata Domagalik, redaktor naczelna miesięcznika Pani. – Piotr Adamczyk bardzo chroni swoją prywatność.

- To taki, aktor, którego ja lubię – mówi Ilona Łepkowska. - Dokładnie czyta tekst, proponuje zmiany, prosi, żeby uwzględnić uwagi. A to, nie zawsze się zdarza.
Oceń artykuł
 
50%50%
 

Zobacz również

Teraz może być już tylko dobrze
zygodę z showbiznesem zaczynała jako nastolatka zakładając fanklub Natalii Kukulskiej. Kilka lat później samodzielnie kierowała karierą największych polskich gwiazd. Wkrótce Maja Sablewska dorównała popularnością swoim podopiecznym. Później przyszły głośne rozstania z Dodą i Edytą Górniak. Z programu X Factor, gdzie była jurorką, musiała odejść już po jednym sezonie. Czy wyciągnęła wnioski z niepowodzeń?
więcej »
„To nie jest aktorka tabloidalna”
Charakterystyczna twarz, niezwykła energia i wielki talent. Jest w niej ogromna siła, ale też dużo pokory. Nie pojawia się w plotkarskich magazynach, nie rozmawia o prywatności. Od dwudziestu lat z sukcesami prowadzi w Katowicach studio aktorskie, które przygotowuje kandydatów do szkoły teatralnej. Przed państwem Dorota Pomykała.
więcej »
11 listopada 2012 18:58
Kiedyś jeden z najbardziej znanych Polaków na świecie. Jego nazwisko wiele mówiło nie tylko zagorzałym fanom futbolu. Grzegorz Lato był piłkarzem wybitnym, wręcz legendarnym. Jak rozmienił swoją sławę na drobne?
więcej »
Co zrobić z wyjątkowo uciążliwym sąsiadem, który nie utrzymuje higieny osobistej, nie korzysta z toalety, a nieczystości wylewa przez okno?
wiecej »
Gdzie leży prawda?25 sierpnia 2014 19:50
wiecej »

Wyślij znajomemu

Polecana strona:http://uwaga.tvn.pl/1938,info,,adamczyk_8211_niepoprawny_podrywacz,slawa.html

Napisz do redakcji

Dotyczy strony:http://uwaga.tvn.pl/1938,info,,adamczyk_8211_niepoprawny_podrywacz,slawa.html